Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovarští florbalisté hrají poprvé doma a neberou nic než tři body

Brankář Daniel Körber, znovu karlovarská opora | foto: Martina Egersdorfová

26 2014
Začala florbalová sezona a karlovarští Hurricani si zvykají na novou soutěž. S novým kádrem, bez několika opor minulých sezon. Chybí oba gólmani Heliks s Varádim, nejsou Matějka s Rybkou. „Od října je pryč i Hejl,“ přidává trenér František Truhlář další jméno do výčtu odchodů.

V Národní lize si tým chce zahrát play-off. Umístění do osmého místa není samozřejmostí, všechny čeká tuhý boj. A mladé Vary mohou mít problém, zkušeností mají málo. „V tom vidím hlavní problém,“ říká na začátku ročníku. Nic nemění ani příchozí florbalisté nebo nově navázaná spolupráce s extraligovou Spartou. Truhlář může v utkání využít pět hráčů na střídavý start, což je ve florbale novinka. Zatímco hokej tento statut zná několik let, florbal si zvyká na nové pořádky.

„Kluky ze Sparty hned využíváme. V neděli proti Jaroměři nasadíme i Burnika,“ láká na nejlepšího střelce slovinské extraligy. Další zapůjčení hráči jsou vesměs mladíci, velet jim bude s páskou na paži sokolovský Gasparik. „Jsme rádi, že on s Moslerem a Petrákem pokračují u nás.“

Tři velké návraty

Jan Mazanec - po sezoně v Německu zpátky do Varů
Daniel Körber - brankář Mladé Boleslavi, znovu opora Hurricanů
Matyáš Kalina - zahrál si extraligu, po letech se hlásí znovu na západě Čech; vyzrálejší, zkušenější

Vedle mládí může být problém v rozmístění hráčů po republice. Někdo v Praze, někdo ve Varech, další v Ústí nad Labem. Připravovat se na Národní ligu v nekompletní sestavě? Možná hazard. „Není to příjemné, ale musíme si poradit. Klíčové pro nás budou společné tréninky v pátek ve velké hale, kde bychom měli být kompletní,“ doufá Truhlář. Včetně brankáře Daniela Körbera, který se vrací do mateřského oddílu také formou střídavého startu z Mladé Boleslavi.

Hned před týdnem v prvním kole proti Čelákovicím držel dlouho naději na dobrý výsledek. Bez gólů se ale nevyhrává. „Snad si to kluci šetřili na nedělní domácí zápas,“ usmívá se trenér. V hale ve Františkových Lázních od 16.00 hostí Jaroměř. Cesta za prvními letošními body povede přes zvýšenou produktivitu, vlastně úplné procitnutí střelců. „Každým zápasem se musíme zlepšovat.“

Vyvarovat se individuálních chyb, trocha štěstí a Truhlář věří, že přijde vítězství. „Nic než tři body nebereme,“ hlásí. Do služby se hlásí i juniorský reprezentant Miroslav Horký. Prohra 0:5 s Orkou je týden stará, před Hurricany je nový duel a nová možnost bodovat. Domácích porážek si příliš dovolit nemůžou. Tak rychle najít střelce, osmička bude stát hodně sil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze