Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalisty poženou do finále i čeští fanoušci, přesilu ale mít nebudou

Češi doufají, že svým fanouškům budou dělat ve víkendovém programu MS radost | foto: ČFbU

10 2010
Helsinky (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - V téměř čtrnáctitisícovém kotli helsinské Hartwall Areeny se asi budou ztrácet, přesto na jejich podporu budou čeští florbalisté spoléhat. Na semifinálový a finálový program mistrovství světa totiž z Česka dorazí více než stovka fanoušků, pro něž domácí florbalová unie uspořádala zájezd.

Mezi téměř 150 českými fanoušky bude řada příbuzných a známých samotných florbalistů.

Asi nejvíc jich už v pátečním semifinále proti domácímu Finsku uvidí kapitán Milan Fridrich. "Celkem šest lidí - rodiče, manželka, sestra a kamarádi. Těším se hodně, i pro ně to bude zážitek," řekl český útočník.

Jenže nechybělo mnoho a z prvního oficiálního fanouškovského zájezdu pořádaného Českou florbalovou unií se mohl pro mnohé stát jen nezáživný výlet.

Čeští florbalisté se totiž překvapivě ve čtvrtfinále trápili s Estonskem, papírově slabšího soupeře vyřadili až po nájezdech.

"To by byl hrozně velký průšvih. Na ten charter jsem myslel. Pro ně by to bylo smutné, pro nás tragédie," řekl gólman Tomáš Kafka, který nakonec estonské útočníky v penaltách vychytal.

"Zaplatili deset tisíc za výlet a teď by se dívali na cizí hráče. Moc se o tom nemluvilo, ale měli jsme to hodně v hlavách. Spousta lidí nám psala," dodal útočník Tomáš Sladký.

Na podporu se těší také jeden z vůdců týmu Aleš Zálesný. "Mně přijela celá rodina. V hlavě jsem měl jen to, ať to vyjde. Jinak by to byla zbytečná cesta," vzpomenul ještě na čtvrtfinále.

Jiným budou palce držet příbuzní a známí u televize. "Já tu mám přítelkyni, která přiletěla ze Švýcarska," pochlubil se útočník Vojtěch Skalík.

Rodiče prý zůstanou raději doma. "Fandí u televize a popíjejí slivovici. Proti Estoncům jí vypili asi litr," usmál se.Najdete na iDNES.czmobilní verze