Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalistky kvůli sopce řeší, jak se dostat na turnaj do Švédska

STIHNOU TURNAJ? Florbalistky měly do Švédska letět, možná ale budou muset zvolit cestu autobusem | foto: ČFbU

20 2010
České florbalistky řeší, jak se dostat do Švédska k turnaji série Euro Floorball Tour. Původně měly k víkendové akci do Karlstadu letět, jejich plány ale může narušit přerušení letecké dopravy nad Evropou v souvislosti se sopečným prachem z islandského vulkánu.

"Pracujeme se dvěma scénáři, protože i v okamžiku zrušení letu můžeme stihnout cestu autobusem," řekl prezident České florbalové unie Filip Šuman na tiskové konferenci.

Podle něj musí reprezentace čekat na vývoj, protože kdyby letenky zrušila dopředu před plánovaným čtvrtečním odletem, nedostala by od Českých aerolinií peníze zpět.

"Když bude let zrušen, vyrazí tým ve čtvrtek ráno autobusem a v Karlstadu bude ve čtvrtek pozdě v noci nebo v pátek ráno," dodal.

V nominaci jsou brankářka Jana Christianová a útočnice Hana Lacková z finského PSS Porvoo, které mají s přesunem ještě větší potíže.

"Zjišťovaly si možnost jet trajektem, ale ty jsou plné. Řešíme i možnost, že by jely s Finkami. Případně vezmeme náhradnice," řekla trenérka Karolína Šatalíková.

Pokud by nedorazily, potřebuje národní tým náhradnice, především na brankářském postu. "Jestli poletíme, tak je zase určitý počet letenek, takže uvidíme, jestli se nám podaří dovést druhou brankářku," dodala druhá trenérka Markéta Šteglová.

Florbalisté plány měnit nemusí, horší to budou mít jejich soupeři

Jejich mužští kolegové nic měnit nemusí, protože cestu autobusem do švýcarského Curychu si naplánovali bez ohledu na současné dění.

Turnaje se hrají od pátku do neděle.

Horší to mají jejich soupeři. Finové ve středu vyrazí do Curychu na zhruba třicetihodinovou pouť přes Estonsko, Polsko a Německo.

Švédové podle vývoje situace možná také pojedou autobusem. "Finové to mají asi nejtěžší, aby shromáždili celý tým a přesunuli se do Curychu. Situace je taková, že všechny federace udělají maximum, aby se obě akce odehrály v plném počtu," řekl Šuman.

Zájem na tom mají především pořadatelé ve Švýcarsku, kteří chytají na hlavním nádraží v Curychu velkolepé oslavy 25. výročí florbalu v zemi. "Tu akci plánovali už dva roky dopředu. Vybudují tam improvizovanou sportovní arénu asi pro dva až tři tisíce diváků, která nabídne světový florbal v centru Curychu," uvedl Šuman.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze