Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Florbalistky Crazy Girls opustily opory

22 2006
Liberec - Razantními změnami prošel v letní přestávce kádr florbalistek FBC Crazy Girls Aliaz Liberec. Úřadující mistryně České republiky opustila celá řada opor, které se výrazně podílely na zisku šesti titulů v řadě. Tým se výrazně omladil. "Jsou to největší změny za poslední roky. V podstatě jsem to ale předpokládal, byli jsme na to trochu připravení," tvrdí liberecký kouč Zdeněk Chyba.

"Taková generační výměna musela jednou přijít. Cesta za sedmým zlatem v řadě bude těžká."

Kromě Petry Chybové, která odešla do Finska a Petrželkové, jež zamířila zpátky do Prahy, skončily s aktivní činností Hlavešová, Cicejová, Polreichová a brankářka Zdena Chybová. Všechno stabilní hráčky základní sestavy.

"Navíc nečekaně skončila Stránská, která se během loňského roku vypracovala mezi největší naděje českého florbalu. To nás hodně mrzí, protože na ní jsme chtěli v budoucích letech stavět naši hru," posteskl si Chyba.

Největší posilou libereckého týmu se stala po návratu ze Švýcarska bývalá kapitánka Bursová. Do základní sestavy by měla patřit i Bredová ze Střešovic. "Dál doplnily tým juniorky nebo nadějné hráčky z liberecké Slavie," řekl trenér.

Tým kosí zranění Crazy Girls budou v nové sezoně spoléhat zejména na brankářku Rejmanovou, dále na zkušené Bartošovou, Nečáskovou, Svobodovou, Rusku Šamaninovou nebo Polku Pitrowskou.

Ovšem pro trenéry nastal velký problém. Obě zahraniční opory kvůli zdravotním problémům nestihnou start sezony. "Šamaninovou trápí záda, není jisté, kdy se zapojí, Piotrowská naskočí po operacích kolen až v listopadu," konstatoval Chyba s tím, že v úvodu sezony není jistý ani start Svobodové.

Největším favoritem na titul nadcházejícího ročníku extraligy je Coninvest Děkanka Praha, což je bývalý Tatran Střešovice. Tento tým posílily dvě ruské reprezentantky, k tomu se z Finska vrátily hráčky českého národního celku Šindelová a Billá.  "Je to maximálně našlapaný tým," uznal trenér Liberce.

Letos se bude hrát nejvyšší soutěž florbalistek jiným systémem. Oproti loňsku ubyly dva týmy, bude jich jen deset. Po základní části se spolu v nadstavbě střetne nejlepších šest týmů jednokolově každý s každým a první čtyři postoupí přímo do semifinále.

Dalším vrcholem pro Crazy Girls bude lednový PMEZ ve Švédsku. České mistryně se ve skupině potkají se švédskými, norskými a dánskými šampionkami.

"Je to hratelná skupina. Našimi prvotními cíli, ovšem za předpokladu, že nás nebudou dál provázet zdravotní potíže, jsou semifinále v Lize mistrů i v extralize," přeje si Zdeněk Chyba.

Ligu odstartují liberecké florbalistky zítra doma, v hale ZŠ Dobiášova hostí od 14.00 Svitavy.

Bartošová: Za rok odejdu také

V šestadvaceti letech se stala služebně nejstarší hráčkou florbalistek Crazy Girls. Obránkyně Lenka Bartošová zahájí v libereckém týmu už osmou sezonu.

"Tenhle ročník odehraju a jdu do Finska," říká Bartošová, která se podílela na všech šesti titulech Liberce v posledních šesti letech.

Už máte angažmá ve Finsku jisté?
Byla jsem na testech v prvoligovém klubu Oilers Helsinki a dopadlo to velice dobře. Ale domluvila jsem se, že tam odejdu na příští sezonu.

Co bylo hlavním důvodem?
Bylo to jednak z pracovních a jednak z jazykových důvodů. Chci se tady během toho roku zdokonalit v angličtině a až pak odejdu.

Před novou sezonou postihl Crazy Girls nebývale velký počet odchodů zkušených opor. Čekala jste, že tolik vašich spoluhráček skončí?
Dá se říct, že se to dalo čekat. Holky už dospěly do věku, kdy chtějí zakládat rodiny, některé se chtějí víc věnovat práci.

Tým se tedy velice omladil, jaké máte vlastně letos jako šestinásobné obhájkyně titulu ambice?
Bude to hodně těžké, myšlenky na další titul by asi byly odvážné. Ale když tým začne fungovat a ty mladé hráčky budou věřit nám starším a my naopak jim, tak se může stát cokoli. Chtěly bychom minimálně do semifinále.

Ale soutěž začnete bez zraněných opor Šamaninové a Piotrowské...
To je nepříjemné. Ela Piotrowská je střelkyně a Oksana Šamaninová, to je hlava týmu. Ta snad už brzy nastoupí. Musíme to bez nich na úvod vydržet, hlavně se nesmí zranit nikdo další.

V omlazeném týmu jste nyní nejzkušenější hráčkou, jste připravená na tlak, který na vás zřejmě bude ležet?
Cítím, že na mě tým už spoléhá, ale nesmím si to připouštět, protože pak jde výkon dolů.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze