Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští florbalisté budou hledat při generálce na MS finální sestavu

Čeští florbalisté po výhře v utkání mistrovství světa. | foto: www.flickr.com

29 2014
Turnajová generálka na prosincové mistrovství světa v Göteborgu čeká české florbalisty na Euro Floorball Tour ve finské Hämmeenlinně. Trenéři Radim Cepek a Zdeněk Skružný budou od pátku do neděle v soubojích s Finskem, Švédskem a Švýcarskem testovat složení formací před konečnou nominací na vrchol sezony.

„Je to pro nás hodně důležitý turnaj, jsou to poslední tři zápasy před mistrovstvím světa. Není to tak, že bychom neměli o finální dvacítce pro nominaci úplně jasno. Ale nemáme jasně dané, jaké bude složení útoků. Budeme řešit také pětku Milana Tomašíka, který se vrátil po zranění,“ řekl Cepek na tiskové konferenci.

Z původního kádru vypadl útočník Tadeáš Chroust z Mladé Boleslavi, který si zlomil nohu a o naději na účast na šampionátu přišel. Do Hämeenlinny nemůže ani útočník Jan Řehoř ze Střešovic. Jejich místa zaujali Radek Valeš z Liberce a Tomáš Chroust z Mladé Boleslavi.

Do turnaje vstoupí Češi v pátek v 18:00 duelem proti domácímu Finsku, o den později se utkají od 15:00 se Švédskem a v neděli je čeká hodinu před polednem Švýcarsko. Poprvé budou obhajovat vítězství z minulého podniku EFT, protože v dubnu ovládli domácí turnaj v České Lípě.

Podle Cepka je dobře, že mají nyní fanoušci i větší očekávání. „Je to tlak na tým a ten my požadujeme. V České Lípě byl turnaj po dlouhé době doma, kde se hráči chtějí ukázat víc, než když hrají v cizině. Vyšlo nám to úplně úžasně. Je to dobře pro psychiku, ale byla to pořád tréninková utkání,“ vrátil se Cepek k turnaji, na kterém Češi poprvé v historii porazili Švédsko.

Přesto přikládá výsledkům i před mistrovstvím světa váhu. „Výsledek je důležitý v každém zápase. Jde o psychiku. V momentě, když budeme se Švédskem prohrávat třikrát za sebou výsledky 2:13, tak bude špatná. Primárně nám jde ale o to, abychom našli ideální spojení pětek, nacvičili nějaké útočné varianty, přesilovky a oslabení. Jdeme tam ještě trénovat,“ doplnil k cílům před vystoupením v Hämmeenlinně.

Širší nominaci 30 hráčů pro mistrovství světa musí vedení národního týmu poslat Mezinárodní florbalové federaci do 6. listopadu a konečný výběr 18 hráčů v poli a dvou brankářů uzavřít za další dva týdny. Od 25. do 30. listopadu je naplánováno závěrečné soustředění v Praze, šampionát v Göteborgu se hraje od 6. do 14. prosince.

„Rozhodli jsme se pro závěrečné soustředění v Praze, než aby tým odjel někam mimo. Chystáme i otevřené tréninky pro veřejnost a dvě tréninková utkání. V sobotu se utkáme s výběrem Prahy, který složí extraligoví trenéři. Jsme jim vděční, že po celou dobu přípravy nám vycházejí vstříc a podporují zvláštní akce reprezentace,“ doplnil Skružný, Cepkův asistent a šéftrenér reprezentací.

Česká nominace na Euro Floorball Tour v Hämeenlinně

31. října - 2. listopadu

Brankáři: Jan Barák (JM Chodov), David Rytych (Mladá Boleslav).

Obránci: Martin Pražan, Tomáš Sýkora (oba JM Chodov), Marek Deutsch (Tatran Střešovice), Jan Jelínek (Mladá Boleslav), Lukáš Veltšmíd (1. SC Vítkovice), Michal Podhráský (TPS Turku/Fin.), Patrik Suchánek (IBK Dalen/Švéd.).

Útočníci: Ondřej Mikeš, Tom Ondrušek (oba JM Chodov), Jiří Curney, Tomáš Chroust (oba Mladá Boleslav), Martin Tokoš, Milan Tomašík (oba IBK Dalen/Švéd.), Radek Valeš (FBC Liberec), Martin Zozulák (Sokol Pardubice), Patrik Dóža (Pixbo Wallenstam/Švéd.), Matěj Jendrišák (Linköping/Švéd.), Tomáš Sladký (Chur/Švýc.).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze