Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalisté Pardubic chtějí v nové sezoně do extraligového play-off

Pardubičtí florbalisté slaví trefu do sítě Liberce | foto: Radek Kalhous, MAFRA

17 2014
Už loni florbalisté pardubického Sokola nahlas mluvili o tom, že by po letech „pendlování“ mezi extraligou a druhou nejvyšší soutěží konečně chtěli proniknout i do play-off.

Přes slušný úvod se jim to nepodařilo, příslušnost k české elitě posléze naopak museli hájit v play-down proti Kladnu. Letos zůstává cíl stejný - Pardubice k němu však budou směřovat s novým trenérem Martinem Czeczinkarem. První krok mohou udělat už v sobotu od 18 hodin v hale Dašická, kde se postaví Brnu.

S novým sponzorem

Nový titulární  partner, k tomu marketingová kampaň s vlastními odchovanci a nové webové stránky. I s tím jdou florbalisté Pardubic do nové sezony, již zahájí v sobotu v 18 hodin v hale na Dašické proti brněnským Bulldogs. Partnerem florbalistů se minimálně na nejbližší rok stala Pražská plynárenská, což se promítne ve jménech všech týmů počínaje extraligovým. Oficiální název klubu zní Sokol PPAS Pardubice. „Po nějakých pěti ‚hluchých‘ letech bez generálního sponzora jsme se dokázali domluvit se společností, která podporuje i další sportovní kluby zejména v okolí Prahy. Pomůže nám to v rozvoji klubu, o který se dlouhodobě snažíme,“ uvedl jeden z členů vedení klubu Martin Zozulák. Sokolové se snaží klub „prodat“ i přes kampaň, jejímiž motty jsou víra ve vlastní klub, vztah k rodnému městu a týmové zodpovědnosti. Šestice florbalistů (Filip Bahník, Karel Brychta, Jakub Burian, Radek Formánek, Adam Šťastný a Martin Zozulák) se společně se zmíněnými hesly objeví na propagačních fotografiích a plakátech. „Vážím si toho, že jsem součástí téhle kampaně. Klub mě vychoval, uvedl mě do velkého florbalu. My všichni se mu to snažíme splácet i jinou cestou než jenom na hřišti,“ uvedl Jakub Burian. Sokol rovněž na stávající webové adrese florbalpardubice.eu dnes spustí nové internetové stránky.

„O sestavě máme jasno, víme o patnácti hráčích, kteří nastoupí. Finální rozuzlení přišlo na domácím turnaji Sokol Cup. Tenhle týden dotrénujeme ve složení, které stoprocentně bude hrát s Brnem,“ sdělil kouč Czeczinkar.

Nedávný pohár, který Pardubice pořádaly, ho jinak moc potěšit nemohl. Sokol neuspěl v boji o páté místo, přitom předtím na pražském mezinárodním klání Czech Open tým válel a bral stříbrné medaile.

„Jedna věc je, že (na Sokol Cupu) byla jiná kvalita soupeřů. Také jsme jinak reagovali, zkoušeli jsme i nové vazby v týmu a formace. Spíš šlo o to, dát prostor hráčům, kteří byli třeba 50 na 50. Řekli jsme, že kdo odehraje lepší turnaj, nastoupí v sezoně,“ vysvětlil Czeczinkar, který chtěl do víkendu s mužstvem zapracovat zejména na rozehrávce a koncovce, jež naposledy haprovaly.

V počátcích svého účinkování v Pardubicích se musel mladý kouč, který svojí osobou zastřešuje i mládež, naladit na stejnou vlnu se zkušenými hráči. Nejstarší florbalista v týmu, kapitán Karel Brychta, je málem o deset roků starší.

„Bylo to jednodušší v tom, že už jsem kluky znal a něco jsme spolu odehráli. I když jsem pak v týmu nebyl, pořád jsem je sledoval. Pro mě je klíčové mít na své straně největší mazáky. Myslím, že to mám pod kontrolou, když je potřeba něco vyřešit, je to právě s tímhle jádrem. Co trénuju, si dokážu obhájit. Nemyslím si, že by mi v tom kluci nevěřili,“ dodal Czeczinkar.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze