Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Florbalista Hanzlík: Pro kluky v šatně jsem dědek

Florbalisté Střešovic, zleva: Fridrich, Jedlička, Hanzlík | foto: Michal Šula

13 2009
Až dnes v pražských halách začne tradiční Chance Czech Open, bude zkušený florbalista Miroslav Hanzlík u toho. A ne jako divák. Přestože v poslední době hraje kvůli nedostatku času už jen za béčko Tatranu Střešovice, dohodl se s klubem na krátkodobé výpomoci i u prvního týmu.

"Za Tatran si zahraju na Czech Open a na následné kvalifikaci Poháru mistrů," říká 33letý obránce.

Pak už ne? Liga vás neláká?
To už asi nevyjde. Uvidíme, jak se to bude po Czech Open vyvíjet. Ale já jsem docela zaneprázdněný. Pořád kvůli práci sedím v autě, jezdím po špitálech a prodávámspeciální matrace. Času mi moc nezbude.

Fyzicky byste na florbalovou elitu pořád měl?
Chvíli to trvalo, než jsem fyzičku nabral, ale problém s ní podle mého nemám. Jasně – člověk musí dřít víc než osmnáctiletý. Jenže já se naštěstí vždycky udržoval. Nikdy jsem se na florbal úplně nevykašlal.

Takže teď to jen sladit s prací.
To je těžké. Kdybychom se s Tatranem měli přece jen dohodnout, pak by to asi stejně nemohlo být na všechny zápasy v sezoně. Už teď jsem si kvůli Czech Open musel vzít čtyři dny dovolené.

Jak vás v Tatranu přijali spoluhráči?
Jako dědka (smích). V Tatranu jsou kluci, kterým je o šestnáct let méně. To je hrozný rozdíl. Starší jsou v pohodě, mladší si ze mě dělají legraci. Když ale hrajeme, žádný rozdíl, myslím, vidět není. Snad jen při sprintech.

Zůstal v partě duch starého Tatranu, jak jste ho znal?
Je to už jiný tým než kdysi. My mívali úzký kádr deseti lidí, deset let jsme to dohromady táhli. Byli jsme všichni z jednoho místa, jako mladí jsme trávili spolu veškerý volný čas. Jezdili na kole. Poměry se za tu dobu změnily. Ale co vím já, tak třeba loni byla v Tatranu parta víc rozdrobená, bylo tam víc partiček. Teď je to větší celek.

Loni se Tatran na Czech Open dostal až do finále. Je reálné, aby to letos zopakoval?
Loňské finále bylo velkým úspěchem. Letos přijíždějí tři špičkové týmy ze Švédska, dva ze Švýcarska. Kdyby se český tým dostal do semifinále, bylo by to pro mě překvapení.

Je z vás už pamětník. Vybavíte si tedy svoje první Czech Open?
To bylo asi v roce 1992. Většina kluků měla jedinou hokejku, to bylo ještě takové poleno, se kterým by dneska nikdo nehrál. Ale i s ním dokázali Švédové úplné divy. Hra se od té doby hodně přitvrdila. Když mám čas, na tyhle staré zápasy se dívám. A rozdíl je obrovský. Tehdy to byl bezkontaktní sport, to už se teď o florbalu říct nedá.

Chance Czech Open


Největší florbalový turnaj na světě začíná už dnes, finále se hraje v neděli v hale hokejové Sparty (Tesla Arena).


Akce probíhá ještě v dalších deseti halách: Hamr Braník, ČVUT Pod
Juliskou, Děkanka, Kotlářka, AC Sparta (Nad Královskou oborou), Tatran Střešovice, Podvinný Mlýn, Zelený pruh, Kunratice, Chodov)
Hraje se v pěti kategoriích: muži elita a B, ženy elita, ženy, junioři.


Největší taháky: osm nejlepších týmů posledního ročníku české extraligy, pětinásobný šampion turnaje Pixbo Wallenstam, další známý švédský celek IBK Dalen, jiný z předních týmů tamní ligy Caperio Täby, ze Švýcarska mistr Wiler Ersigen, Rychenberg s Čechy Cepkem a Skalíkem, UHC Grünenmatt se Sikorou, Chrápkem a Trnavským.


Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze