Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dám se do pořádku a pak zase někam vyrazím, plánuje florbalista Dóža

Český florbalista Patrik Dóža (vpravo) trápí estonskou obranu. | foto: Martin Flousek, Český florbal

9 2015
Přiletěl, stihl jeden trénink a hned šel do zápasu. Comeback na Chodov vrátil reprezentačnímu útočníkovi Patriku Dóžovi chuť do florbalu. V Pixbu Wallenstam mu během této sezony vzala apetit nízká vytíženost.

„Poslední zápas ve Švédsku jsem hrál ještě před mistrovstvím světa,“ ohlíží se jedenadvacetiletý útočník.

Nechtěl jste ještě vydržet?
Sám jsem ten odchod inicioval. Měl jsem dvě jiné nabídky ze švédské superligy, ale rozhodl jsem se pro návrat domů. Dám se do pořádku, dodělám školu a pak zase někam vyrazím.

V první sezoně v Pixbu jste měl jisté místo v první formaci, ale na podzim jste o něj přišel. Nejste smutný, jak to ve Švédsku dopadlo?
Vůbec. Já to neberu jako nějaké selhání, ale jako misi, na které jsem se toho spoustu naučil. Akorát jsem dospěl do stavu, že chci být chvíli s rodinou a v prostředí, které znám. Jazyk umím, takže se do Švédska mohu kdykoliv vrátit.

Co jste prožíval v poslední době?
Bylo to dost hektické. Po mistrovství světa se začal řešit přestup, navíc to nebylo vůbec jednoduché. Přiletěl jsem, dal jsem si jeden trénink a šel do zápasu (středeční semifinále domácího poháru v Mladé Boleslavi - pozn. red.). Ještě jsem se pořádně ani nezabydlel.

Jak se za rok a půl změnil Chodov?
Je těžké to hodnotit po jednom zápase, navíc takovém, který se nám vůbec nepovedl. Ale hned jsem poznal, že parta v týmu je skvělá.

Nedobíral si vás někdo kvůli tomu, že už jste zpátky? Třeba vyhlášený šprýmař Jan Barák?
Něco proběhlo, ale bylo toho víc, takže teď nedokážu říct ani nic konkrétního.

Jak jste se cítil v zápase?
Moc dobře ne. K ideální formě mám daleko. Hrál jsem v lajně složené narychlo, z mé strany to nebyl žádný super výkon. Přišlo mi, že jsme se v podstatě jen bránili. Nikdo kromě gólmana Baráka pořádně nezahrál.

Díky němu jste ještě osm minut před koncem vedli 3:1. Věřil jste, že vám vychytá zápas až k postupu?
Hra nemůže stát jen na gólmanovi. Musíme mu víc pomoct. Sice jsme blokovali střely, ale Boleslav jich měla moc, zadarmo jsme ji pouštěli do šancí. Tak to nemůže být. Můžeme být rádi, že to neskočilo hůř než 3:5.

Kolik času budete potřebovat, abyste se dostal do ideální formy?
Za dva tři týdny se začnu cítit dobře. Fyzička se mi vrací hodně rychle, zvykám si na novou hokejku, navíc budu trénovat individuálně. Všechno teď směřuju k play-off, abych v něm byl znovu ve formě.

A pak? Dotáhnete Chodov až do superfinále?
Vyladíme detaily, poskládáme lajny a šance určitě bude.Najdete na iDNES.czmobilní verze