Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovy Vary se chystají na velkou florbalovou lázeň

Útočník florbalové Sparty Marek Mandelbaum | foto: Sparta florbal

15 2016
Lázeňské procedury ke Karlovým Varům patří. Nepochybně. Příští sobotu si můžete dát florbalovou lázeň. Hezky vzestupně, od nejmenších až po elitní tuzemskou soutěž. Klub se chystá na výjezdní superligový zápas Sparty s Brnem. Nejvyšší domácí soutěž poprvé v Karlovarském kraji.

Fanoušci florbalu si zaškrtávají: sobota 23. leden 2016. Hala míčových sportů na břehu řeky Ohře. Florbalový program od rána do večera. Nejdřív elévové, pak mladší žáci, odpoledne mužská Národní liga a večer vrchol: Superliga. „Strašně moc se těšíme, bude to super akce a věřím, že dorazí co nejvíc lidí. Přípravám věnujeme opravdu hodně času,“ těší se manažer hurricanů František Truhlář.

Florbalová lázeň

Sobota 23.1.2016

Dopoledne mládežnické turnaje, odpoledne Národní liga a domácí Vary proti Chomutovu. Večer pak hlavní náplň programu, extraligová
bitva Sparty proti Brnu.

Florbalová lázeň v Karlových Varech, v míčových sportů vedle KV Arény

Program:
turnaj elévů 08.00
turnaj ml. žáků 11.00
FB Hurrican Karlovy Vary - Chomutov 15.00
Acema Sparta Praha - itelligence Bulldogs Brno 18.30

Vstupenky si můžete rezervovat na speciálně zřízené adrese:

superliga@florbalkv.cz. Jednotlivě stojí 50 Kč. Zahrnuje vstup na denní program, včetně obou mužských zápasů.

Celá akce nese název „Florbalová lázeň“. Příznačně. Ozdravnou kúru si večer dají florbalisté Sparty a Brna. Své domácí utkání přesouvá pražský celek na základě probíhající spolupráce do zcela jiného města. „Jsme jejich partnerský oddíl. Od loňské sezony spolupracujeme nejen v rámci střídavých startů hráčů Sparty u nás, ale i na úrovni mládeže. Loni jsme spolu byli na turnaji ve Švédsku, mimo jiné.“ popisuje Truhlář.

Florbal v českých podmínkách zatím tolik netáhne. Spíš výjimečně. V návštěvnosti se s fotbalem či dokonce hokejem rozhodně měřit nemůže. Ke smůle florbalu ani na úrovni extraligy. Není proto risk vytáhnout do Varů zápas dvou týmů, které široké veřejnosti třeba tolik známé nejsou? Neotřesitelným číslem jedna je dlouhodobě střešovický Tatran, který má příznivce po celé republice. „Jasně, ale zápas Sparty proti Brnu bude určitě zajímavý a můžu diváky jedině pozvat. Buldokům se letos daří, jsou v tabulce třetí. Oba týmy mají juniorské reprezentanty, Sparta pak třeba nejlepšího slovinského florbalistu Luku Časara,“ vyvrací karlovarský manažer úvahy, že by celky mohly postrádat atraktivitu.

Navíc sparťanský dres oblékají hned dva hráči, kteří vyrůstali ve Varech. Brankář Martin Beneš a běhavý útočník Miroslav Šnajdr. Poprvé si nejvyšší soutěž zahrají doma. Před svými přáteli, před svými blízkými. „Kluci se ve florbale dostali na skvělou úroveň a jsme rádi, že prošli naším klubem. Na zápas se moc těší, už kvůli nim by měli Varáci přijít.“ Hurricani si na návštěvy stěžovat nemohou. Letos konečně hrají skutečně v domácím prostředí. Nová hala týmu přináší několik výhod a parádní kulisu si František Truhlář přeje i pro nadcházející florbalové láznění.

„Lidi se učí chodit na florbal. Nemám strach, že by nepřišli na podobně velkou akci. Při propagaci spolupracujeme s dalšími kluby v regionu - Chebem, Sokolovem i Ostrovem. Pevně věřím, vlastně nepochybuji o tom, že kapacita haly 540 sedících diváků bude naplněna.“ Cestu na zápas si podle jeho slov najdou i sparťanští fanoušci z Prahy, už na odpolední zápas nižší soutěže dorazí autobus příznivců z Chomutova. Vstupenky je už možné sehnat za 50 Kč, více informací na klubových stránkách. „Chystáme bohatý doprovodný program, rozhodně je na co se těšit,“ láká fanoušky František Truhlář. Klub chce extraligovou akcí ještě víc dostat do povědomí florbal ve městě i v celém regionu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze