Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Superfinále je svátek florbalu, říká střešovický matador Fridrich

Milan Fridrich | foto: Český florbal, Martin Flousek

18 2015
Před třemi roky vítězným gólem v prodloužení strhl superfinále na stranu Tatranu. Od té doby Milan Fridrich a spol. na další mistrovský zápis čekají. Napsat ho chtějí dnes proti Mladé Boleslavi. „Těžko hledat jednoznačného favorita. Bude to padesát na padesát,“ myslí si Fridrich.

Nebývalo zvykem, aby Tatran čekal na titul tak dlouho. Máte teď větší hlad po úspěchu?
Musíme respektovat to, jak se liga postupně vyrovnává a jaká je síla soupeřů. Když jsem v Tatranu v roce 2004 začínal, tak tehdy by se bralo jako velký problém, kdybychom rok nebo dva nevyhráli titul. Dnes si vážíme, že jsme se do superfinále dostali. Ale titul samozřejmě chceme vyhrát.

Jaké je kouzlo superfinále?
Kvůli němu hrajeme celou sezonu. Je to výjimečný den, oslava florbalu. Motivace je i v tom, že si člověk chce zápas užít.

Co s vámi udělá atmosféra?
Myslím, že pro řadu kluků, kteří ještě třeba nemají tolik zkušeností, to bude obrovský zážitek. V O2 areně je prostředí tak výborné, že atmosféra strhne hráče k ještě lepším výkonům. Neznám moc florbalistů, kteří nehrají pro diváky, a tohle je jediná možnost, jak získat tak velkou podporu. Bude to vrchol.

Tatran už hrál superfinále dvakrát, Mladá Boleslav ani jednou. Bude to důležitý faktor?
Teprve se ukáže, jak moc to bude znát. Hodně se to posuzuje podle názvu klubu, ale když si vezmeme jednotlivé hráče, tak i kluci z Boleslavi mají zkušenosti z podobně důležitých zápasů, třeba na mistrovství světa. Mají v kádru řadu zkušených hráčů, celkově mají trochu starší tým. Rozdíl je v tom, že my jsme si superfinále prošli jako tým s většinou našeho současného kádru. To může mít lehký vliv.Najdete na iDNES.czmobilní verze