Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbal s nejlepšími. Jak děti trénují na Rookie Campu

Florbal - ilustrační foto | foto: Karel Pešek, MAFRA

21 2014
Florbalistka Lucie Pilíková při posledním mistrovství světa juniorek ozdobila svůj krk bronzem. V mládežnických reprezentacích většinou nechybějí ani její pánští skorovrstevníci Marek Beneš a Tomáš Fibiger. Všechny tři spojuje někdejší účast na Floorball Rookie Campu.

Téměř sto padesát jejich následovníků ve věku od osmi do šestnácti let místo prázdnin u babičky popadlo florbalku, děravý míček a na dva týdny si rozestavělo florbalové mantinely ve sportovní hale v Králově Dvoře na Berounsku.

Ještě neminete ani první dveře a velký plakát už láká: „Zahraj si v létě florbal s nejlepšími!“ A vážně! Nejde o nadsázku. Stačí se rozhlédnout po pár krocích ve sportovní hale.

Přímo na hřišti se dětem věnují extraligoví multišampioni Dominika Šteglová či Michal Podhráský, jeho bratr David, trenér Chodova, vše pozoruje zpovzdáli zpoza mantinelu.

A kdopak to sedí naproti mezi střídačkami? Ale ano, to je přece kanonýr střešovického Tatranu Marek Vávra. Co jméno, to florbalová hvězda! „Zítra se tu ukáže i David Rytych,“ těší se David Podhráský na návštěvu nejlepšího brankáře světa z roku 2011, který od této sezony bude chytat v extralize za Mladou Boleslav.

Rookie Camp si za čtyři roky existence vybojoval v českém florbalovém prostředí takřka dominantní roli. Na osmidenní program se sjíždějí děti z Ústí nad Labem, Lomnice nad Popelkou nebo Říčan. A samozřejmě z blízké Prahy. Ráno o půl osmé zvoní budíček, do postele uléhají večer před desátou.

Mezitím plní pestrý program. Kromě florbalu zkouší judo, letní verzi biatlonu nebo besedují s osobnostmi svého sportu. Přitom stále platí: žádné dělení na trenéry a hráče. Tady jsou všichni jedna velká florbalová rodina.

„Největší poklad našeho kempu spočívá v tom, že si děti mohou pokecat s hvězdami. Znají je z televize a tady si s nimi najedou tykají. Zahrají si s nimi 1 na 1, zablbnou si. A zároveň pod nimi absolvují kvalitní tréninky,“ míní Podhráský.

Úspěšní svěřenci jsou honorováni florbalovými dolary. Za speciální měnu s tvářemi hvězd si pak na konci kempu mohou vydražit hodnotné ceny. A když ne, odvezou si spoustu zážitků.Najdete na iDNES.czmobilní verze