Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Otrokovický brankář Malina stíhá chytat i referovat o florbale

ilustrační foto | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

17 2016
V brankovišti superligových florbalistů Otrokovic je ve stínu jedničky Radovana Michajloviče. V Brně z něho ale Jaromír Malina rázně vystoupil.

Spolehlivým výkonem pomohl Panterům urvat nečekané tři body, které mohou mít v konečném součtu cenu postupu do play-off. V superligové sezoně to přitom byl teprve jeho druhý start.

„Když jsem se dozvěděl, že budu chytat, bylo to pro mě příjemné překvapení,“ přiznal 24letý Malina, který po vítězství 6:3 v hale čtvrtého celku soutěže sklidil pochvalu také od Michajloviče. „Jinak mě chválí výjimečně. Obvykle mi říká, že jsem veliký divočák.“

I když jsou konkurenti, vychází spolu dobře. Navzájem se podporují, dokonce spolu jezdí na dovolenou. „Radovan je super gólman, jeden z nejlepších u nás, trochu nedoceněný,“ říká o svém o pět let starším rivalovi. „Jsem rád, že se vedle něho můžu učit chytat, ale někdy bych si přál, aby nebyl tak dobrý a dostal jsem víc prostoru.“

Malina vítá každou minutu v superlize, už teď ale ví, že v příštím kole další nepřidá. Na hřišti Sparty se do brány vrátí Michajlovič. „Bylo to tak domluvené už před zápasem v Brně,“ prozrazuje dvojka Panterů.

I díky jeho vystoupení v jihomoravském derby si mohou Otrokovice v Praze s předstihem zajistit místo v elitní osmičce, která si zahraje o titul. Definitivu jim zaručí jakékoliv vítězství, jinak musí počkat na závěrečné dějství, nebo zaváhání Ostravy. Nikdo jiný už nemůže Pantery z play-off vystrnadit. Počínání Ostravy přitom Panteři na dálku pozorně sledují.

„Dívali jsme se na jejich zápas ve Vinohradech. Prohrávali 4:5, ale výsledek otočili. Mohli jsme mít už klid,“ mrzí Malinu. „Ale dalo se počítat, že si to budeme muset uhrát sami.“

Aby se předešlo kalkulacím, poslední dvě kola se odehrají v neděli ve stejný čas od 17 hodin. „Je to jedině dobře. Každý se bude soustředit sám na svůj výkon,“ říká Malina. Mít v kapse osmičku už po Spartě si přeje i z osobních důvodů. „Měl bych větší šanci chytat poslední zápas základní části doma s Tatranem,“ zmiňuje duel s českým florbalovým rekordmanem ze Střešovic.

O výsledcích pak bude možná sám referovat, v klubu se spolu s útočníkem Václavem Večeřou starají o jeho prezentaci na webových stránkách a sociálních sítích. „Baví mě dělat rozhovory. Láká mě zkusit si profesi novináře,“ přiznává Jaromír Malina.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze