Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z hokejového brankáře je trenér florbalistů

Otrokovičtí florbalisté slaví branku. Zleva: Lukáš Uhrinovský, Karel Ťopek a Jaroslav Vaněk. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

17 2016
Ještě před dvěma roky měl Karel Ševčík s florbalem pramálo společného. Teď je z něj hlavní kouč superligových Otrokovic. Závratné tempo jeho trenérské kariéry přitom nekončí, s týmem chce uspět. „Jsem maximalista,“ hlásí osmačtyřicetiletý Ševčík. Při debatě o letošních cílech ale zároveň dodává: „Musíme být pokorní.“

Dříve působil jako hokejový brankář ve Zlíně, kde později získal pět titulů v in-line hokeji. Díky lednímu hokeji procestoval kus Evropy, stal se mistrem Rakouska a Slovinska.

Vztah k florbalovým Panterům získal přes svého malého syna, kterého začal vozit do Otrokovic. „Vždycky jsem seděl v hledišti a čekal, až trénink skončí. Po měsíci mě oslovili, jestli bych jim nechtěl pomoct. Tak jsem začal u žáků a během roku postupně přešel až k áčku,“ vypráví pobaveně.

V uplynulém ročníku superligy už byl asistentem hlavního kouče Pavla Gofroně, jenž však na jaře na konci sezony post kvůli pracovním povinnostem opustil. A volba padla na Ševčíka.

„Byl to logický krok, když už jsem u týmu působil a hráče jsem znal osobně. Ale nikam jsem se netlačil, jen jsem výkonnému výběru nastínil svoji představu,“ zdůrazňuje Ševčík, který zůstává i šéftrenérem celé otrokovické mládeže.

„Už ale nebudu schopný vést mladší žáky, kde mám syna. Budu totiž nově i trenérem juniorky, aby byla zajištěná kontinuita. Hodně mladých hráčů chystám pro áčko,“ doplnil.

Narychlo si také doplňuje trenérské vzdělání. Licence D a C už má, nyní v rámci ročního vysokoškolského studia pracuje na licenci B. „Lední a in-line hokej mají s florbalem

spoustu společných prvků, dost hokejové taktiky se v něm dá uplatnit. Samozřejmě má ale florbal svá specifika, především v něm nejsou pásma, hraje se na celém hřišti,“ srovnává.

První velké měření sil má coby hlavní kouč právě za sebou. Panteři obsadili na velkém mezinárodním turnaji Czech Open v Praze cenné třetí místo. „Chtěl jsem turnaj vyhrát, ale v semifinále nám chybělo štěstí a některé opory,“ povzdechl si.Najdete na iDNES.czmobilní verze