Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Druhé pohárové finále a florbalista Fojta zase marodí se zády

Ondřej Fojta v reprezentačním dresu | foto: www.wfc2008.cz

20 2015
Před rokem se radovali z první trofeje v historii klubu, v úterý večer (20.15) to budou chtít zopakovat. Florbalisté Mladé Boleslavi nastoupí v Opavě ve finále Českého poháru proti Brnu.

Před rokem si vítězné finále proti Otrokovicím nezahrál, do hry ho nepustily bolesti zad. A letos je na tom podobně. Mladoboleslavský Ondřej Fojta se dá označit za florbalového smolaře, znovu hrozí, že si finále nezahraje. „Nejenom hrozí. Moje neúčast je bohužel více než pravděpodobná. Asi mi to není souzené,“ lituje Ondřej Fojta.

Zranění se vám obnovilo při semifinále s Chodovem?
Tam už jsem měl problémy. Paradoxně si myslím, že potíže ani z florbalu nevycházejí. Ale všechny ty aktivity s ním spojené tomu stavu nepřidají.

Co tedy vaše potíže způsobuje?
Mám vyhřezlé plotýnky a od toho to asi všechno je.

A bolest se ozve vždy v nevhodnou chvíli...
Pan doktor mi říkal, že je možnost, že se mi to prostě někdy sekne. Bohužel to vyšlo zase na tuhle dobu, kdy je finále poháru.

Existuje alespoň nějaká šance, že si finále zahrajete?
Mám s sebou věci, zkusím trénink, který je plánovaný na dopoledne před zápasem a podle toho uvidím, jak to půjde a jaké se mnou má trenér plány.

Jak to prožíváte, takový pech.
Já osobně si myslím, že hrát nebudu. Samozřejmě, kdyby to jen trochu šlo, tak bych chtěl, ale na druhou stranu bych tam nechtěl klukům překážet, protože zrovna teď vyhrávají a byla by škoda, kdyby to kvůli mě nevyšlo.

Budete mít nějakou roli na střídačce. Třeba jako žolík pro rozhodující penaltu?
Takhle přesně to bylo dané loni. Myslím si, že i nyní něco podobného možné je.

Co řeknete o Brnu jako o finálovém protivníkovi?
Určitě nepříjemný soupeř, i když možná hratelnější než Vítkovice, které vyřadili. Hrají osobní obranu, ale nemají ji tak propracovanou. Letos už jsme s nimi dvakrát body ztratili, takže nás nečeká nic jednoduchého. Bylo by dobré jít do vedení, to by nám pomohlo.

Jakou roli může hrát faktor neutrálního hřiště?
Brno to má do Opavy blíž, my jsme dorazili o den dříve. Na hřišti to bude pro oba stejné.Najdete na iDNES.czmobilní verze