Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boleslavský Natov v akci. Osmičková posila už střílí góly na Czech Open

Jan Natov (vlevo) v reprezentačním dresu | foto: Martin Flousek, Český florbal

15 2015
První stěžejní prověrka před florbalovou sezonou vrcholí a na Czech Open už za Mladou Boleslav září superposila. Klub zlákal z mistrovských Střešovic Jana Natova.

Sice je to náhoda, ale svádí k dojmu, že spojení Jan Natov a Mladá Boleslav bude zaručeně fungovat. Když reprezentační útočník podepisoval v novém klubu smlouvu, zářilo v kalendáři datum 8. 8. Přitom Natov nosí na dresu oblíbené číslo 88.

Ve čtvrtek s ním poprvé vyběhl za Mladou Boleslav a na gól mu stačilo 25 vteřin. V pátek proti švýcarskému Könizu pro změnu trefil vítězný gól a postup do čtvrtfinále, kam se Boleslav na Czech Open dostala po čtyřech letech. Natov už se superfinalistům posledního extraligového ročníku začíná vyplácet. „Chci pomoci k tomu, aby to Boleslav dotáhla tam, kam si přeje,“ naráží na vysněný titul.

Jít ze zlatého týmu do stříbrného není jen tak. Cítil jste, jak moc je váš přestup sledovaný?
Když jsem byl v Tatranu druhým rokem, vůbec jsem neměl vidinu jít do jiného českého klubu. Jako mladší kluk jsem chtěl hned do Švédska, ale byl jsem v situaci, která mi nevyhovovala. Začal jsem víc přemýšlet nad životem. Mohl jsem dál snít o Švédsku, ale tam bych neměl nic. Boleslav mi nabídla podmínky, které nešly odmítnout.

Letní novinky ve florbalové Boleslavi

Stříbrný tým poslední extraligové sezony chce znovu útočit na titul, poprvé s trenérem Janem Pazderou, který nahradil Jana Zahalku. Kromě reprezentanta Jana Natova do klubu přišel také talentovaný 19letý Jakub Renčín, jenž už hrál extraligu za Vinohrady, a urostlý obránce Petr Krzyžanek z Ostravy. Brankář Jakub Výtisk přerušil kariéru, do boleslavského týmu se proto po dvou letech vrátil Jakub Koráb a tvoří dvojici s Davidem Rytychem. Začátkem září, před startem extraligy, ještě tým poletí na špičkový mezinárodní turnaj do Švédska.

Měli v Tatranu pochopení pro váš odchod?
Nerad o tom mluvím. Určité věci tam nefungovaly, a přitom byly důležité. Zkušenější kluci, jako je Milan Fridrich, můj krok rozhodně pochopili. Sami říkali, že mě přestup životně posune dál. Ale někteří to samozřejmě nevzali.

Váš přestup se dlouho táhl. Neměl jste obavy, že neklapne?
S generálním manažerem Mladé Boleslavi Tomášem Pacákem jsme do toho šli s tím, že to zvládneme. Není to sice malý přestup, ale stále se bavíme o amatérském sportu. Tatran snad nechtěl dopustit to, že by mi narušil kariéru tím, že bych rok nemohl hrát (Natov měl ve Střešovicích ještě roční smlouvu), a pak by to řešila arbitráž. Jsem rád, že se přestup povedl.

A hned záříte na Czech Open. Vaše první boleslavské dojmy?
Práce, kterou děláme s trenérem Pazderou, je hodně slušná. Stále jdeme nahoru. Ano, čeká nás ještě hodně dřiny, ale Czech Open nám ukazuje, že se naše práce vyplácí. Určitě budeme dobří.

Vaše souhra s reprezentačním spoluhráčem Jiřím Curneyem budí respekt.
Už jen vidina, že bych s Karasem mohl hrát i v klubu, byla super. Když jsme se s trenérem Pazderou bavili o sestavě, stál jsem si za tím, že bych chtěl hrát s Karasem.

Teď máte skvěle rozehrané Czech Open. Je v boleslavských silách vyhrát celý turnaj?
Může se stát cokoliv. Sice už zbudou pouze kvalitní soupeři, ale nemůžeme se zaleknout. Máme dost kvalitní tým na to, abychom postoupili do boje o medaile.Najdete na iDNES.czmobilní verze