Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V lepším ovzduší se florbalista Kološ chce nadechnout k titulu

Petr Kološ | foto: Štěpán Tomš

18 2014
O víkendu začíná florbalová extraliga a jejím velkým favoritem bude Mladá Boleslav. U sobotní domácí premiéry proti Liberci (začátek v 19 hodin) nebudou chybět tři megaposily včetně obránce Petra Kološe.

Už bylo po oficiální části předsezonní tiskové konference, kterou florbalisté Mladé Boleslavi uspořádali v Hotelu Lípa v nedaleké Dobrovici. Proto se od sportu na chvíli stočila řeč i k místnímu cukrovaru, ve kterém zrovna začínala cukrovarnická kampaň. „Že tu teď bude horší vzduch? Furt lepší než v Ostravě,“ usmál se nováček týmu Petr Kološ.

Vlastně i příznivější ovzduší souvisí se změnou, ke které se reprezentační obránce v létě odhodlal. V Mladé Boleslavi se chce nadechnout k nové životní etapě. A třetímu extraligovému titulu. Dva už získal v letech 2009 a 2013 s Vítkovicemi, jenže sportovní úspěchy nejsou všechno. „Hledal jsem si práci, ale Vítkovice mi s tím zrovna moc nepomohly. Už mě to tam moc nenaplňovalo,“ přiznává Kološ.

Proto před loňskou sezonou odešel do švýcarského Rychenbergu, ale i tam ho štěstí minulo. „Chtěl jsem si aspoň jednou zkusit zahraničí angažmá, ale byl to pro mě dost komplikovaný rok. Nejsem moc dobře jazykově vybavený, a navíc jsem měl odlišný pohled na florbal než trenér,“ popisuje švýcarské maléry.

Ještě než sezona uběhla, Kološ měl jasno, že se v létě vrátí do české extraligy. Ale kam? Osmadvacetiletý obránce neměl o nabídky nouzi, nakonec si vybral Mladou Boleslav. Klub mu umožní studium na zdejší vysoké škole, k tomu trénuje mládež. A na oplátku by měl pomoci k naplnění snu.

Ambiciózní Boleslav touží po titulu. V minulé sezoně vyhrála Pohár České pojišťovny, ani superfinále nebylo daleko. Klub vedl v semifinále nad Vítkovicemi 2:0 na zápasy, ale v závěru selhal. To se nemá opakovat i s přispěním letních posil. Kromě Kološe Boleslav zlanařila reprezentačního kapitána Jana Jelínka, do brány může nový trenér Jan Zahalka počítat se zkušeným Davidem Rytychem.

„Když budeme hrát jako tým, můžeme dojít tam, kam chceme. Za vítězstvím v extralize. Přišel jsem kvůli titulu. Chci vyhrávat,“ vyhlásil Kološ.

Třeba pomůže i lepší vzduch.Najdete na iDNES.czmobilní verze