Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Florbaloví Buldoci z Brna se teprve seznamují, ale už koušou

Florbalisté Bulldogs Brno slaví gól do sítě Sparty. | foto: Český florbal

22 2016
Už se dokázali zbavit obojku, který je roky odmítal pustit do extraligového semifinále. Floorbaloví Bulldogs Brno v posledních dvou letech pronikli do elitní české čtyřky a nehodlají z ní couvat.

Letos však prošli dramatickou rekonstrukcí: z bitvami ostříleného psa se s trochou nadsázky proměnili v nezkušené štěně.

„Loňský rok byl vyvrcholením dlouhodobé práce, teď začínáme odznova. Přestavěli jsme tým, snažíme se začlenit nové hráče a stále se seznamujeme,“ oznamuje trenér Jan Kadlec.

Tohle oťukávání jde zatím Buldokům víc než slušně. V Tipsport Superlize vyhráli čtyři z dosavadních šesti zápasů a drží 5. místo. A to přesto, že se tým rozrostl zejména o mladíky, kteří dosud nejvyšší soutěž neokusili.

„Je tu úplně jiný kolektiv. Noví kluci jsou všichni talentovaní, šikovní florbalisté, kteří se ale nejprve musí rozkoukat. Záleží hlavně na nich, jak své předpoklady dokážou naplnit a rozvinout,“ sděluje Kadlec.

Ten musí svůj tým naučit, jak si poradit bez protřelých hráčů v čele s bekem Alešem Jakůbkem, kteří Brno opustili. „Všichni zkušení kluci nám chybí. Zrovna Aleš je hráč, který nejde nahradit na hřišti, ani mimo něj. Po takové ztrátě vždycky vznikne jizva, kterou je schopen zacelit až čas,“ podotýká kouč Bulldogs.

Ti se nyní opírají o početnost své smečky a zároveň její součinnost. Až na Davida Coufala totiž v popředí ligových statistik žádného brněnského hráče nenajdete. „Snažíme se hrát na tři pětky, abychom dali prostor více hráčům. Zároveň si troufám říct, že jsme pořád dostatečně silní. Spoléháme na organizaci, systém hry a týmovost, což je podle mě správná cesta. Mít silné individuality je sice hezké a atraktivní, ale znamená to také riziko zranění, odchodu nebo ztráty formy. Z dlouhodobého hlediska je vždycky lepší spoléhat na tým,“ věří Kadlec.

Tuhle filozofii v neděli od 17 hodin v nové hale ve Vodově ulici prověří Mladá Boleslav, která se svým nabitým kádrem symbolizuje přesný opak. „Chceme se jim postavit jako rovný rovnému a hrát co nejatraktivnější a nejvyrovnanější zápas,“ nastiňuje Kadlec.

Přes své mládí totiž současní Buldoci nehodlají kousat méně než ti předchozí. „Pro hráče je těžké naplnit očekávání a přeskočit laťku, kterou jsme nastavili tak vysoko. Ale dáváme si co nejvyšší cíle a chceme minimálně zopakovat semifinále,“ velí brněnský trenér.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze