Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fitnessy aerobic a step ovládly Češky

sportovní aerobik, fitness družstvo Dominator - Fitness družstvo trenérky Hanky Šulcové s názvem Dominator Fitness Center vykročilo na mistrovství světa v Rotterdamu za obhajobou loňského prvenství. | foto: Jaromír NovákiDNES.cz

13 2006
Rotterdam - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ve dvou kategoriích ze tří kralovaly v základní části mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness družstev české fitnessy. V aerobiku tato družstva obsadila první tři místa, stejně tak excelovala v kategorii step. Z prvních míst půjdou do sobotního odpoledního semifinále celky Dominator Fitness center Hanky Šulcové v aerobiku a tým Aerobic Dancers Kladno ve stepu.

Družstvo Dominator Fitness Center tak trenérka Hanka Šulcová vede k obhajobě prvenství z loňského světového šampionátu v Gentu. 

V kategorii aerobic dali rozhodčí druhé nejvyšší známky družstvu Holiday Fitness Club z Českých Budějovic, třetí skončila děvčata z týmu Juniorská škola aerobiku Domyno trenérky Ivy Farářové. teprve za ně se zařadila družstva z Ruska, Austrálie, Francie, Jižní Afriky a z Německa.

Za nejlepšími stepařkami z Kladna figurovala na druhém místě děvčata z mladoboleslavského Fit Studia Gábina, zatím na třetí příčce si stojí družstvo Fitness Studio Zdeny Vitákové. Následují Rusky, Dánky, Australanky a další.

Pořadí po základní části hraje ve fitnessech stejnou roli jako v kategoriích sportovního aerobiku. Ty nejlepší celky mají u rozhodčích přece jen výhodu, navíc se nepředpokládá, že v další části mistrovství by mohlo dojít k zásadním zvratům v pořadí. Výsledky ze základní části se však mažou a v semifinále se začíná nanovo.

Češi neuspěli pouze v kategorii hip hop, jak tým Funky Bikestore, tak celek Jumping Kangaroos se do dvanáctičlenného semifinále neprobojovaly. Devatenáctičlenné startovní pole uzavíraly...

Výsledky základní části fitness družstev

Kategorie aerobic: 1. Dominator Fitness Center, 2. Holiday Fitness Club České Budějovice, 3. Juniorská škola aerobiku Domyno, 4. Effect (Rusko), 5. Synergy Fitness (Austrálie), 6. Aerodance (Rusko), 7. Aqua Fit (Francie), 8. Domino, 9. Rush Hour (Obě Jižní Afrika), 10. Dancing Fever, 11. Saltitos (oba Německo).

Kategorie step: 1. Aerobic Dancers Kladno, 2. Fit Studio Gábina Mladá Boleslav, 3. Fitness Studio Zdeny Vitákové, 4. Flamenco, 5. Kolibri (Obě Rusko), 6. Girls Of Hard Work (Dánsko), 7. Step Pets (Austrálie), 8. Step in Mike Vithalles Paris (Francie), 9. Stepteam Bethilda Stevens (Niz.), 10. Step by Step (Jižní Afrika), 11. Stepteam Affinity (Niz.).

Kategorie hip hop (funk): 1. R.E.M.I.X. (Niz.), 2. No Ald (Belgie), 3. Da Bombsquad (Niz.), 4. EJC (Rusko), 5. Team Musta, 6. Roka G Dance Crew, 7. Team Crazy in Action (všechno Dánsko), 8. Funkforce Fitopia (Belgie), 9. Hip Hop Attitude (Francie), 10. Fuerza (Jižní Afrika), ... 18. Funky Bikestore, 19. Jumpoing Kangaroos (obě Česko).Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze