Fitness týmy bojují o nominaci na Evropu

29 2005
Praha - Podzimní vyvrcholení sezony sportovního aerobiku se blíží, třetí listopadový týden je v Moskvě mistrovství Evropy. Tomuto šampionátu předchází pražský závod Aquila Fitness Cup Open 2005, který proběhne tuto neděli ve Sportovním centru UK v Praze Hostivaři. Tato soutěž nejlepších českých fitness družstev je zároveň nominačním závodem na evropský šampionát.

Ze semifinále Aquila Fitness Cupu, které proběhlo minulý víkend v Kladně, postoupilo do finále po šesti nejlepších seniorských týmech v kategoriích aerobik a step, v kategorii funk soutěžily v Kladně pouze tři týmy, které se představí nyní i v pražském finále.

Nedělní závod v Hostivaři je pro větší atraktivitu a divácký zájem rozdělen na dopolední finále v 10.30 a odpolední tzv. superfinále od 14.00, do něhož projdou v každé ze tří kategorií tři nejlepší týmy. V případě funkařů jdou do superfinále všechna tři soutěžící družstva.

Ze superfinále pořizuje záznam Česká televize, která ho nabídne na druhém programu ve středu 5. října v 19.30.

"Závod má přívlastek open, protože v duchu filozofie Mezinárodní federace sportovního aerobiku chceme podobné velké soutěže otvírat i závodníkům ze zahraničí," sdělila ředitelka závodu Yvona Jankovská z Českého svazu aerobiku.

"Domníváme se, že napoprvé se nikdo nepřihlásil hlavně proto, že nikdo nechce odkrývat karty před mistrovstvím Evropy. Ale věříme, že příští rok se už v Praze mezinárodní konkurence sejde," dodala Jankovská.

V neděli se očekává hodně dramatický boj o prvenství především v kategorii aerobiku.

Kladenské semifinále sice vyhrál Aerobic Team trenérky a choreografky Veroniky Vrzbové, jenže na startu kvůli zranění jedné závodnice chyběl tým Fitness Center trenérky Hany Šulcové. A ten v květnu vyhrál mistrovství světa v Belgii právě před Aerobic Teamem.

"Soupeříme takhle s týmem Hanky Šulcové už tři roky," řekla Vrzbová. "Jednou my, podruhé oni. Tak se teď budeme snažit, abychom jim oplatily porážku z belgického Gentu, kde jsme ještě po semifinále vedly."

V kategorii step se ze závodníka do role trenéra stylizoval Robert Mrkvička, loňský mistr Evropy v této disciplíně s týmem Těžká směs.

"Těžká směs skončila a já si říkal, co dál. Tak jsem dal doma v Havlíčkově Brodě dohromady pár šikovných děvčat a v kladenském semifinále jsme zvítězili," řekl Mrkvička na čtvrteční tiskové konferenci. "Ale musím říct, že zatímco jako závodník jsem snášel soutěže v pohodě, jako trenérovi se mi vedle pódia blíží tepová frekvence ke dvěma stovkám."

Součástí nedělního programu je rovněž finále juniorských družstev, jimž jde také o nominaci na listopadový evropský šampionát v Moskvě.

Kadeti měli finále už v Kladně, v kategorii aerobik vyhrál tým Sportklub ČASPV Kladno trenérky Michaely Kottnerová, ve stepu bylo nejlepší družstvo Fit Studio Aerobiku trenérky Jany Boučkové a ve funku zvítězil Jumping Kangaroos trenérky Evaste Ekrtové.

reklama

Autor:


Nejčtenější

Kvitová na bálu u rovníku: Těším se, je to tady! Jen se pořádně vyspat

Petra Kvitová na slavnostním ceremoniálu Turnaje mistryň.

VIDEO Singapur (Od našeho zpravodaje) V působivém prostředí jednoho z nejbohatších států světa je zatím samý úsměv. Jak by ne: patří sem...

Jak dal Štěpánek dohromady show? Nerozhodly smlouvy, ale přátelství

Tenista Radek Štěpánek při své rozlučce v Praze.

VIDEO V pátek v pět hodin ráno zase stál na letišti. Děkoval a loučil se s tenisovými kamarády....Jablonec rozstřílel Příbram, Slavia je opět první, jak zareaguje Sparta?

Oscar Murphy Dorley z Liberce (vlevo) stíhá Ibrahima Traorého ze Slavie.

VIDEO Nedělní program 12. kola Fortuna ligy nabídl dvě utkání. V tom prvním si v záchranářském souboji...

Vyhozený kouč reprezentace do 15 let: Nadáváme na Berbra, a sami ho živíme

Jiří Vorlický, trenér reprezentace do 15 let, dostal od šéfů výpověď.

Na sociální síť napsal svůj názor na vedení fotbalové asociace. Pak připojil podpis pod dopis, ve...

Hašek zuřil, že ho Hašek nestřídá. Chtěl jít dolů hned, přiznal trenér

Martin Hašek (v zeleno-bílém) z Bohemians svádí souboj Patrikem Hrošovským z...

Bolest už nezvládal. Proto když se chvíli před pauzou ocitl u postranní čáry, pustil se Martin...

Další z rubriky

Březina se zaskvěl na Americké brusli, byl druhý. Vyhrál mistr světa Chen

Český krasobruslař Michal Březina na Americké brusli

Krasobruslař Michal Březina se po čtyřech letech vrátil na stupně vítězů v závodě Grand Prix. Na...

Těsná finálová porážka? Byli jsme ve všem horší, uznali softbalisté Brodu

HROŠI. Softbalisté Havlíčková Brodu ve finálové sérii extraligy.

Zlatý hattrick jim nakonec těsně unikl. Softbalisté Havlíčkova Brodu prohráli rozhodující pátý...

Bazén, medaile a ledová lázeň. To byl víkend hvězdné Hosszúové v Brně

Katinka Hosszúová při Velké ceně Brna v plavání

Mužské závody při plavecké Velké ceně Brna měly v bazénu za Lužánkami často bouřlivou kulisu,...Najdete na iDNES.cz