Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fisichella za deště boduje

29 2003
Indianapolis - Podruhé letos při závodě formule 1 letos zapršelo a podruhé se Giancarlo Fisichella radoval z bodů. I když sedmé místo v USA se s vítězstvím v Brazílii jen těžko dá srovnávat. Ale musíme vzít v úvahu problémy při obou zastávkách v boxech a dotankování dvojnásobného množství paliva, než potřeboval na dojezd do cíle. Tým Jordan se totiž ani v Indianpolisu nevyhnul zmatkům. "Nakonec to dopadlo dobře. Sedmé místo není špatné. Ale nebýt všech těch problémů, byl bych pohodlně šestý," uvedl italský jezdec.

"Byl to vzrušující závod. Déšť přinesl neskutečné drama," hodnotil závodní šéf Jordanu Gary Anderson. "Ale nevytěžili jsme z podmínek tolik, kolik jsme mohli," přiznal.

"Giancarlo měl při první zastávce problémy s pravým předním kolem a při druhé zase zlobilo hrdlo tankovací hadice," vysvětloval Anderson. "Dlouho jsme si mysleli, že benzin neteče, ale nebylo tomu tak, takže do posledního úseku vyjížděl Giancarlo s plnou nádrží, což ho nesmírně zpomalilo. Navíc byl kvůli tomu příliš dlouho v boxech."

Jordan tak přišel o jeden, možná dva body. "Takovou příležitost jsme letos mockrát neměli, takže to hodně zamrzí," pokračoval Anderson.

Ralph Firman závod po smyku v 52. kole nedokončil, ale ztratil už při výměnách ze suchých pneumatik na mokré. "Od startu nebyly podmínky příjemné a já jsem hned na začátku po střetu s jiným vozem (Kiesa s minardi) musel pro nový "nos" svého vozu," komentoval Brit.

"Poté jsem chtěl zajet do boxů a vzít si gumy do mokra, ale tam byl zrovna Giancarlo, a tak jsem musel jet ještě jedno kolo. To mě stálo další čas. Skončil jsem, když jsem najel na plastikový obrubník a dostal smyk. Byla to moje chyba," dodal Firman, který předcházející dvě Velké ceny kvůli zranění chyběl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze