Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fisher odrazil Harringtona a vzal mu vítězství před domácím publikem

Ross Fisher, vítěz Irish Open 2010. | foto: AP

1 2010
Ve startovním poli Czech Open je další letošní turnajový vítěz. Ross Fisher potvrdil start v Čeladné v minulém týdnu a dnes dotáhl do úspěšného konce tažení na Irish Open, po němž už se na evropské půdě žádný velký turnaj nehraje, než se špička začne sjíždět pod Beskydy.

Daleko odtud v Killarney to ještě dopoledne s Fisherem vypadalo zle. Angličan šel do finálového kola s náskokem jedné rány a vinou bogey na tříparové třetí jamce o něj přišel.

V tu chvíli byl na skóre -11 a lepší než on byli Australan Richard Green a Ital Francesco Molinari. Pak ale začal devětadvacetiletý pozdější vítěz nabírat správný kurz, jeho konkurenti naopak většinou ztráceli.

Mezi pátou a desátou jamkou Fisher ušetřil pět ran díky trojici birdie a eaglu na pětiparové sedmičce. Čtvrtý turnajový titul v kariéře ale ještě jistý neměl. Udeřil totiž ten, jehož výkon byl nejočekávanější.

Ross Fisher, vítěz Irish Open 2010.

Ross Fisher, vítěz Irish Open 2010.

Padraig Harrington ve třetím flightu od konce korunoval vynikající výkon kombinací birdie, eagle na jamkách 15 a 16. V tu chvíli byl Fisher pozadu o dvě jamky na hřišti a o ránu na ukazateli skóre. "Slyšel jsem ten hluk a všechno mi došlo. Opakoval jsem si, že musím zůstat trpělivý," popsal Fisher své pocity.

Ukázal se ale jako bojovník a majitel pevných nervů. Na téže kombinaci jamek jako Harrington zapsal birdie - birdie, vrátil se do čela a prvenství si pohlídal. Zároveň poskočil o sedm míst až na momentálně šesté v bodovém žebříčku pro účast v rydercupovém týmu Evropy. "V tak skvěle obsazeném turnaji je vítězství ohromná věc," uvedl.

Padraig Harrington, Irish Open, 2. kolo

Padraig Harrington, Irish Open, 2. kolo

Vítěz, jemuž patří prémie půl milionu eur, dodržel tradici, kterou drží od roku 2007 - v každé sezoně získá jednu turnajovou trofej. Letos může vlastní statistiku ještě vylepšit.

V Irsku, kde se hrálo o podíly z dotace tři miliony eur, si také miláček domácího publika Harrington druhým místem polepšil v Ryder Cupu. "Se svou hrou jsem spokojen, i když jsem čekal o něco málo víc," konstatoval Harrington.

Další body stále ještě potřebuje, a tak budou pořadatelé Czech Open usilovat i o jeho účast, stejně jako o start Franceska Molinariho, jenž v Killarney klesl pokaženým závěrem finálového kola až na osmou pozici.

irish open - konečné pořadí

Par 71: 1. Fisher (Angl.) 266 (69+61+71+65) -18, 2. Harrington (Irs.) 268 (68+67+69+64) - 16, 3. Fernandez-Castaňo (Šp.) 270 (66+69+68+67), Wood 270 (71+65+66+68) oba -14, 5. Bland (oba Angl.) 271 (69+71+66+65), Green (Austr.) 271 (65+70+69+67) oba -13.

Autor:


Témata: Turnaje, Hluk
Najdete na iDNES.czmobilní verze