Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Finské běžkyně vítězí i bez Varisové

19 2000
B r u s s o n - Nedělní sprint světového poháru byl ve znamení finských běžkyň, které vítězí navzdory zranění dosavadní hvězdy týmu Kaisy Varisové. První a třetí místo pro ně bylo určitě úspěchem. Na své si přišli i příznivci Kateřiny Neumannové, které poprvé v této sezoně a téměř po roce vůbec dosáhla na stupně vítězů. Bylo to již po patnácté v SP, naposledy se však tak stalo 28.10.1999 v německém Garmisch-Partenkirchenu, rovněž ve sprintu. Body ze závodů ve sprintu budou však v průběhu sezony poněkud znehodnoceny, protože do pořadí SP se budou započítávat pouze nejlepší tři výsledky.

Čepalovová ztratila závod v několika prvních metrech, protože špatně odstartovala odpadla na čtvrté místo a v tak krátkém závodě bylo již téměř nemožné soupeřky předstihnout. "Je to velmi špatné, ale nemohla jsem s tím nic dělat, ale konečně budu mít na dresu modré číslo vedoucího závodníka SP," řekla po dojezdu ruská kráska.

Pro Neumannovou tento závod znamenal zároveň úspěch i zklamání. Nakonec byla ráda, že mohla po dlouhé době vystoupit na stupně vítězů. Čekala na vhodnou příležitost k předstihnutí obou finek, ale prováhala správný okamžik a poté ji spolupracující seveřanky již dopředu nepustily. Ve finiši dokázala alespoň předstihnout vítězku kvalifikace Kuitunenovou.

Tato Finka chtěla napravit sobotní výpadek, kdy kvůli pádu nedosáhla na stupně vítězů. Ve finále se obětovala pro svoji kolegyni z reprezentace a v závěru ji na Neumannovou nestačili síly.

Jako mistryně taktiky se ukázala vítězka Manninenová, ve správný moment zabrala a získala rozhodující náskok. "Schovala jsem si síly na jeden dlouhý stoupák a poté do toho dala všechno." Tento tah vynesl Manninenové její první vítězství v SP. Zatím byla jen dvakrát druhá, minulý rok v Stokholmu a v Oslo. "Nikdy jsem nevěřila, že bych mohla vyhrát tento závod," radovala se po závodě bývalá atletka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze