Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kanoista Jáně se v italských peřejích blýskl triumfem v závodu SP

Michal Jáně | foto: Jan Homolka, kanoe.cz

4 2016
Ovládl už semifinálové jízdy a ani ve finále závodu Světového poháru ve vodním slalomu v italské Ivree nenašel kanoista Michal Jáně přemožitele. Osmé místo přidal další Čech Tomáš Rak. Mezi kanoistkami obsadila Monika Jančová po dvou dotecích branky pátou příčku, kajakář Ondřej Tunka byl desátý.

„Bylo to dnes super. Od začátku se mi tady jezdí dobře. Voda mě tady strašně bavila a jsem z této lokality nadšený. Je to sice docela náročné, voda má sílu, není to jako v Troji, je to o hodně silnější. Ale trať nebyla extrémně těžká, taková přiměřená,“ popsal Jáně v tiskové zprávě. V Ivree si tak spravil chuť po nevydařené olympijské nominaci.

Z kajakářů jel o pódium překvapivě jen Tunka, mezi desítku finalistů se nevešli stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek, který zajel třináctý čas, šestnáctý Vít Přindiš ani devatenáctý Luboš Hilgert. V semifinále skončilo i účinkování kanoistů Lukáše Rohana a Jany Matulkové.

Kajakáři si částečně vynahradili neúspěch z klasické soutěže v podvečerní premiéře takzvaného kayak crossu v programu Světového poháru. Obdobu skikrosu či snowboardcrossu, kdy jedou na trati najednou čtyři lodě, vyhrál Hradilek před Přindišem. V závodě žen byla třetí Amálie Hilgertová a poslední šestá Jančová.

„Osobně se mi to hodně líbí,“ zhodnotil premiéru kayak crossu šéftrenér vodních slalomářů Jiří Pultera. Chybu našel jen v tom, že závod byl zdlouhavý.

„Ale myslím, že se to povedlo, i když jsem měl ze začátku obavu, protože rampa byla dost vysoká a dopad dost úzký. Zejména pro holky to mohlo být nebezpečné. Ale nakonec to všichni zvládli dobře,“ řekl.

„Vítězství Vávry a stříbro Vítka je perfektní. A celkově mě ty výsledky s takovým trochu omlazeným týmem docela překvapují. Všichni postoupili do semifinále, což není úplně obvyklé,“ ocenil.

Závody SP ve vodním slalomu v Ivree

Muži
K1:
1. De Gennaro 90,13 (2 tr. sekundy), 2. Molmenti (oba It.) -1,11 (2), 3. Popiela (Pol.) -1,45 (0), ...10. Tunka -60,16 (52), v semifinále 13. Hradilek, 16. Přindiš, 19. Hilgert (všichni ČR).

C1: 1. M. Jáně (ČR) 93,37 (0), 2. Köchlin (Švýc.) -2,22 (0), 3. Foulon (Fr.) -6,24 (0), ...8. Rak -14,46 (2), v semifinále 14. Rohan (oba ČR).

Ženy
C1:
1. Foxová (Austr.) 113,92 (4), 2. Franklinová -0,25 (2), 3. Woodsová (obě Brit.) -0,97 (2), ...5. Jančová -19,45 (4), v semifinále 15. Matulková (obě ČR).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze