Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rieter Open: Déšť při finále zahnal tenisty pod střechu

Dennis Novak ve finále Rieter Open | foto: Radek Kalhous, MAFRA

17 2017
Kaluže vody na centrálním kurtu v areálu LTC Pardubice měly za následek přesun finálového utkání turnaje Rieter Open do sousední haly. Na pevnějším povrchu se více dařilo favorizovanému Dennisu Novakovi z Rakouska.

Zákon schválnosti poškádlil pořadatele antukového turnaje v tu nejméně vhodnou dobu. Když už se schylovalo k zahájení vyvrcholení téměř týden trvajících bojů, přihnaly se nad Pardubice v sobotu po poledni černé mraky. Do té doby vítězily sluneční paprsky, ovšem lijavec a pohled na radar věštily, že hlavní dvorec nápor kapek jen tak nevstřebá. Nastala tak improvizace a přesun veškerého potřebného vybavení do sucha.

„Nebylo to jednoduché. Venku je míček pomalejší, a když přijdete dovnitř, je vše znatelně rychlejší. Ale srovnal jsem se s tím a jsem šťastný, že jsem zvítězil,“ prohlásil šampion Novak, který svého slovenského vyzývatele Alexe Molčana porazil ve dvou setech 7:6 a 6:3.

„Přesunutí finále na jiný povrch nebylo příjemné, ale stalo se. Měli jsme delší rozcvičku, takže jsme si na to oba zvykli. Pro mě to bylo možná minus, na antuce bych ho asi více uběhal. Ale taky by tam mohl hrát ještě lépe, takže těžko hodnotit,“ bilancoval Molčan.

Závěrečný mač začal zhruba s hodinovým zpožděním. Diváci však zdržení skousli a pak viděli vyrovnanou bitvu.

V úvodní sadě si oba borci po celou dobu drželi svá podání. Devatenáctiletý Molčan během prvních gamů nasázel hned několik es, ovšem ani Novak nezůstával s razancí a přesností svých servisů pozadu. O čtyři roky starší Rakušan měl na raketě řadu brejkbolů, ovšem kritické momenty rodák z Prešova ustál a hry získával ve svůj prospěch. Ve zkrácené hře však projevil Novak více zkušeností, když vítěznými údery a menším počtem nevynucených chyb povolil soupeři jen tři body.

„Myslím, že jsem byl agresivnější a lépe jsem podával,“ ohlížel se Novak, který si po finále odnesl šek na 3 600 dolarů.

„Neměl jsem v prvním setu moc šancí. Když jsem to měl na ruce, poslal jsem return do sítě či autu. V tie-breaku mi hned utekl a zatlačil mě. Potom se hraje těžko,“ povzdechl si Molčan, kterému publikum přálo prvenství o něco více.

Ve vyrovnaném duchu se však nesla i druhá sada, která se lámala za stavu 3:3. Molčan si při podání svého soka vypracoval své vůbec první brejky v zápase, ale Novak si servis vzít nenechal a naopak sám mladšího protivníka v následné hře brejknul. Duel posléze zakončil čistou hrou a kromě zmíněné finanční odměny obdržel od organizátorů dvojici skleněných trofejí.

„Turnaj byl opravdu pěkný. Byl jsem překvapený, když jsem to tady viděl. Veškerá organizace byla dobrá a jsem rád i za to, co jsem tady předvedl,“ dodal Novak.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze