Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


BO!!! jsou po boji králi 3x3 Tour. Mezi ženami zvítězili Kamverani

Tři nejlepší týmy na českém 3x3 Tour, uprostřed vítězní BO!!! | foto: Chance 3x3 Tour

25 2017
Za celý den neporažení BO!!! v čele s Janem Stehlíkem ovládli finálový turnaj basketbalové Chance 3x3 Tour, když ve vyrovnaném finále po velkém boji složili novou mocnost trojkové hry Basket obchod 21:19, a to už před koncem zápasového limitu.

V semifinále i finále famózně střílející Stehlík nejdřív trefil důležitou dvojku na 20:18 a po snížení soupeře rozhodl složitým nájezdem Martin Novák.

BO!!!, kteří letos hráli ještě s Pavlem Novákem a Janem Rotreklem, se z triumfu v seriálu Chance 3x3 Tour radují už celkem počtvrté a vedle prémie 30 tisíc korun si zajistili i postup na pražský podnik World Tour, který se odehraje na Václavském náměstí pátého a šestého srpna.

Při finálovém podniku domácí Tour na pražském náměstí Republiky se celek z Ostravy ve čtvrtfinále vypořádal 21:17 se srbským Hotelem Karaburma a v semifinále s velmi těžkým protivníkem Eagles, hrajícím v sestavě Tomáš Vyoral, Tomáš Pomikálek, Tomáš Brůha a Jan Štěpánek, když především skvěle trefoval dvojkové pokusy zpoza oblouku. Na turnaji všechny své zápasy BO!!! ukončil před vypršením časového limitu.

„Nejtěžším zápasem bylo finále. Soupeř hrál fantasticky, perfektně bránil, celkově měl komplexní hru a byla to asi největší dřina z celé Tour,“ vyjádřil se rozehrávač Stehlík na adresu Basket obchodu s Kamilem Švrdlíkem, Ondřejem Šiškou, Šimonem Ježkem a Janem Křivánkem, v uplynulé sezoně hráči druhého, třetího a čtvrtého týmu NBL po nadstavbové části.

„My jsme si splnili cíl, za kterým jsme šli, a tím byl postup na pražskou World Tour. A doufáme, že se ještě z nějakého dalšího turnaje kvalifikujeme na jiný podnik World Tour v zahraničí, abychom měli větší šanci proniknout na velké finále této série,“ dodává Stehlík.

Třetí místo v mužském turnaji brali Eagles, kteří v duelu o bronz porazili slovenský Letný vánok 21:13.

Finálový turnaj žen si při neúčasti reprezentační sestavy, která si úspěšně plnila povinnosti na kvalifikaci ME ve Francii, podrobil kvartet Kamverani, který triumfoval i v sobotním kvalifikačním turnaji na stejném místě a za víkend si tak přišel na pěkných 40 tisíc korun.

„Sestava na tenhle víkend se dohodla vlastně až během tohoto týdne, protože se nám zranila původní členka týmu Verča Havlíková, kterou jsme nahradily Lenkou Šípovou, a dál tu byla ještě Denča Harapesová, takže sestava se zřejmě povedla,“ smála se od ucha k uchu další členka celku Anna Hrušková.

Kamverani měli ve finále spoustu práce s brněnskými Hipsterkami (Barbora Kašpárková, Monika Stehlíková, Aneta Půlpánová a Markéta Šívrová). Skvělou obranou s řadou bloků si však vybudovaly náskok a triumfovaly 21:13 půl minuty před vypršením časového limitu.

Tři nejlepší ženské týmy na českém 3x3 Tour, uprostřed vítězní Kamverani

Tři nejlepší ženské týmy na českém 3x3 Tour, uprostřed vítězní Kamverani

„Jelikož jsme kromě Denči byly všechny vyšší, hrály jsme to pod koš,“ neskrývala hlavní taktickou zbraň Lenka Šípová. „Pokud jde o tu obranu, tak to byla spíš výjimka. My jsme pro to finále měly prostě větší motivaci.“

Hrušková si vážila šance Tour konečně vyhrát. „Běžně celý seriál objíždí BB team, což je celá česká reprezentace, a přes ni je velice těžké se prosadit. Takže jsme měly štěstí, že tu zrovna tenhle víkend holky chyběly,“ podotkla hráčka, kterou si reprezentační trenérka Michaela Uhrová nedávno zvolila do národního výběru do 23 let, a proto ji možná v srpnu bude čekat i zajímavý turnaj na Srí Lance.

Třetí místo v ženském turnaji vybojoval tým Slovakia 2, který skolil 21:15 Vykousnem Vám Aorty (Gabriela Mervínská, Pamela-Therese Effangová, Tereza Motyčáková).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze