Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Final Four Ligy mistryň Prostějov pořádat nebude. Nemá velkou arénu

Volejbalistky Prostějova se radují | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

3 2010
Ještě v minulé sezoně vedení prostějovských volejbalistek usilovalo o pořádání závěrečného Final Four Ligy mistryň. V novém ročníku již ale přihláška z Hané do sídla Mezinárodní volejbalové federace nedorazí. Důvodem je malá kapacita haly Sportcentra DDM.

"Bylo nám sděleno, že zájmem federace je pořádání této akce ve velké aréně. Proto o kandidatuře neuvažujeme," uvedl předseda správní rady VK Modřanská Prostějov Petr Chytil. "Organizovat tento vrcholný podnik v nějakém jiném městě by s ohledem na naše příznivce postrádalo smysl," dodal Chytil.

Přesto není vyloučeno, že atraktivní finálový turnaj přece jen fanoušci Modřanské uvidí. Tým z Prostějova se rozhoduje, zda se bude ucházet o pořádání Final Four Středoevropské ligy, v níž se klub premiérově představí v novém soutěžním ročníku.

"O této variantě uvažujeme," potvrdil Chytil.

Tomu odpovídají také ambice družstva, které v mezinárodní soutěži změří své síly s celky ze Slovenska, Slovinska, Rakouska a Chorvatska.

"Chceme se pohybovat na špici soutěže. Jednoznačným cílem je postup do finálového turnaje," prohlásil trenér Miroslav Čada.

Jeho slova VK potvrzuje i na hráčském trhu, když přivedl nejlepší izraelskou volejbalistku Annu Velikiyovou a Slovinku Tinu Lipicer Samecovou, která přišla z italského celku FV Castellana Grotte.Najdete na iDNES.czmobilní verze