Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Filla před závodem moc nenaspal

21 2006
Brno - I když moc nepadá, tak s sebou vozí po závodech berle. A dělá dobře. Po skončení brněnské Velké ceny bez nich motocyklový jezdec Michal Filla ze Šlapanic nemohl udělat ani krok. To vše následkem pátečního pádu v tréninku, který odnesl čtyřmi zlomenými kostmi. "V nártu, palec a malíček," ukazoval Filla, který i s tímto zraněním nastoupil do sobotní kvalifikace i včerejšího závodu.

"Ale moc jsem toho nenaspal, spalo se mi dost blbě," ulevil si po včerejším závodě.

Ani ten nedokončil, když upadl po polovině závodu po srážce s Britem Linfootem. "Já jsem ho podjel, byl jsem už před ním, ale on, jak akceleroval, tak to do mě napálil," popisoval Filla, který před brněnskými závody mohl tvrdit: "Padám jednou za sezonu a teď jsem si to vybral už v tréninku."

Mýlil se. V brněnské Velké ceně se svou yamahou spadl i v samotném závodě, do nějž se dostal na divokou kartu.

"Platilo to, no," pousmál se Filla. "Až na tenhle víkend. Ale ta druhá havárka byla nezaviněná."

Když upadl, pohyboval se na 21. místě. "Škoda těch prvních kol. To jsem se trápil, pak jsem si zvykl a jelo se mi docela dobře. Začal jsem stahovat jezdce přede mnou," vyprávěl Filla.

Sám letos vede ve třídě 250 ccm seriál mistrovství republiky, v rámci mistrovství Evropy je druhý, což je jeho nejlepší výsledek.

Ten by mohlo ohrozit jeho zranění, naštěstí pro něj jej další závody čekají až za delší dobu.

"Patnáct dní to mám mít v klidu. Ale mistrovství republiky určitě stihnu. To se jede až v půlce září. A další závod mistrovství Evropy se jede až 15. října, tam je pauza dva a půl měsíce," oddechl si.

Opět jej však ovládne vzrušení, to když se jej zeptáte na rozdíl mezi seriálem mistrovství světa a mistrovstvím Evropy.

"To je jak formule 1 a formule 3000," zasní se Filla. "Já mám standardní yamahu, to je nejpomalejší možná motorka, která se dá koupit, ale taky je nejlevnější a můžu aspoň objet více závodů. Kdybych si koupil hondu, tak objedeme dva závody mistrovství Evropy a končím."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze