Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Je to velká škola. Musíme přidat víc, než je běžné, uznává Jícha

Český házenkář Filip Jícha | foto: Pavel Lebeda / chf.cz

20 2015
Dauhá (Od našeho zpravodaje) - Před zápasem říkal, že se cítí spíš na krátké úseky, nakonec Filip Jícha odehrál proti Egyptu přes 45 minut. Jenže ani jeho čtyři góly nepomohly, čeští házenkáři na mistrovství světa v Kataru potřetí prohráli. „Tři porážky bolí, ale naše ambice zůstávají stejné,“ říká Jícha o snu v podobě postupu ze skupiny.

Potřebujete teď vyhrát oba dva duely. Je postup daleko?
Pořád cítím totéž, jako když jsme do Kataru odjížděli. Užívám si, že jsem tady s našim mladým týmem. Je to pro nás velká škola: musíme přidat víc, než je běžné. Potřebujeme vyhrát každý zbylý zápas.

Výhra s Egyptem vás k osmifinále mohla přiblížit, proč duel skončil porážkou?
Rozhodla naše koncovka. Věděli jsme, jakým způsobem se bude zápas ubírat, ale střelba nás zradila. Když se ve druhém poločase lámal chleba, neproměnili jsme několik šancí a dali několik tyčí, což rozhodlo. Nedokázali jsme si vzít zpátky psychologickou výhodu.

Fotogalerie

Byl Egypt silnější, než jste čekal?
Vůbec ne. Zápas se vyvíjel tak, jak jsme si mysleli, že se bude vyvíjet. Celou dobu jsme byli ve hře, jen jsme měli smůlu v koncovce. Ta nás zradila v důležitých útocích, jinak jsme svým způsobem utkání odehráli tak, jak jsme si představovali.

Rozdíl byl také ve výkonech brankářů, egyptský Handawy zazářil, že?
Podržel je v klíčových chvílích. Nebyl tak úžasný jako Mattias Andersson ze Švédska, ale podržel je v momentech, kdy měl. Zaslouženě muž zápasu.

Ve čtvrtek vás čeká Island. Jak vidíte jeho sílu?
Bude to těžké, je to špičkový evropský tým, stříbrný z olympiády (z Pekingu 2008). Vůbec se o něm nemusíme bavit, výkonnostně jsou o vlak před námi. Musíme se tomu pokusit vzepřít.

Jak jste se vlastně po nemoci cítil?
Pravé lýtko sotva drží pohromadě; křeče jsem sice ještě nedostal, ale byly blízko. Jsem rád, že jsem odehrál první utkání šampionátu - škoda, že ne s vítězným koncem.Najdete na iDNES.czmobilní verze