Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Federace uznala křivdu a zrušila Prokopovi penalizaci. Skončil devátý

Martin Prokop na Italské rallye. | foto: Profimedia.cz

27 2016
Český pilot Martin Prokop se dočkal zadostiučinění po trestu na Italské rallye. Mezinárodní automobilová federace (FIA) uznala, že mu pětiminutová penalizace byla přidělena neoprávněně a svým rozhodnutím ji anulovala. Prokop se tak v konečném pořadí posunul z jedenáctého na bodované deváté místo.

Na desátou pozici naopak klesl Jan Kopecký. Prokop si tak do průběžného pořadí seriálu připsal dva body, Kopeckého zisk se o jeden bod snížil.

Prokop dostal na začátku června pětiminutovou penalizaci ještě před startem rallye. Komisaři jej potrestali za to, že při opravě zadního diferenciálu jeho Fordu Fiesta po předchozí Portugalské rallye mechanici porušili plombu.

Jednalo se přitom o díl, který jeho tým na Sardinii vůbec nepoužil.

„Auto, se kterým jedeme na Sardinii, i veškeré náhradní díly, které jsou plombované a máme je zde na závod připraveny, jsou v absolutním pořádku. Jen jsme mailem nahlásili pravděpodobné poškození plomby na jednom náhradním diferenciálu, který je v Čechách, a hned nám přilítne takový flastr. To je jako začínat hokejový zápas za stavu 0:5,“ zlobil se už v průběhu rallye Prokop a přiznal, že těžko hledal motivaci pro samotnou jízdu.

Dnes Prokop na facebooku zveřejnil rozhodnutí FIA, které penalizaci ruší. „Vypadá to, že FIA na Sardinii rozhodla špatně a pětiminutová penalizace z Rallye Sardegna je zrušena! FIA potvrzuje, že jsme neudělali nic proti regulím,“ uvedl tým.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze