Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


FIA vyšetří zdržení komisaře na trati Velké ceny Singapuru

BOURAČKA HNED PO STARTU. Nico Hülkenberg ztratil v úvodu Velké ceny Singapuru formule 1 kontrolu nad svým monopostem. | foto: AP

19 2016
Mezinárodní automobilová federace (FIA) hodlá vyšetřit incident, během nějž v nedělní Velké ceně Singapuru formule 1 šel po silnici jeden z traťových komisařů ve chvíli, kdy už místem projížděly vozy. Chce přijmout taková opatření, aby se situace nemohla opakovat.

Podle mluvčího FIA šlo zřejmě o chybu v komunikaci mezi šéfem trati a zástupci týmů.

Muž v oranžové kombinéze se podílel na odklízení kusů vozu Němce Nica Hülkenberga, který havaroval hned po startu. Zpomalovací vůz zavedl monoposty do boxů, ale když se vrátily na trať, komisař se tam stále pohyboval. Kamery ho zachytily, jak utíká do bezpečí před polem jezdců, vedeným pozdějším vítězem Nicem Rosbergem.

ZAPOJTE TĚŽKOU TECHNIKU. Maršálové odklízejí z trati trosky vozu, v němž během...
NÁSLEDKY KARAMBOLU. Maršálové odklízejí z trati trosky vozu, v němž během Velké...

„Bylo to hodně nebezpečné. Jsem rád, že se nikomu nic nestalo,“ uvedl sportovní ředitel Mercedesu Toto Wolff. Podle něj přišla výzva k rychlému restartování závodu, která byla vyslyšena. „Bylo to o fous. Myslím, že stejně jako my ten restart nečekal. Naštěstí se dostal pryč včas, takže dobrý,“ uvedl Rosberg.

Podobná nebezpečná situace se v Singapuru odehrála i loni. Před rokem se na trať dostal britský fanoušek, kvůli kterému byl závod přerušen. Muž byl pak odsouzen k šesti týdnům vězení.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze