Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fejfar plánuje velký návrat

26 2006
Nová Paka - Pro letošek se ze závodních okruhů téměř vytratil, ale příští rok chystá velký comeback. Václav Fejfar svůj návrat do kokpitu pořádně okoření. Jako první autokrosař bude závodit ve všech třech divizích. Někdejší mistr Evropy do 1600 cm nejdříve přesedlal do silnějších "čtyřlitrů", ale ani tam se nezabydlel.

Chystá se mezi "plechovky" jak se přezdívá divizi I plechových vozů.

Ale to není vše. Navíc chce jako první vyzkoušet, jak se bude v terénu chovat fabia.

Jeho původním plánem bylo, že s fabií vyrazí všem soupeřům dech už letos. "Co se dá dělat, nestihl jsem to," povzdechl si novopacký autokrosař. "Obnáší to totiž obrovské peníze a čas," vysvětlil.

Jenomže Fejfarovi se po řevu motorů a adrenalinu tak stýskalo, že si neodpustil své nejoblíbenější závody: objevil se v Nové Pace, Přerově a na závěr sezony také v italské Maggioře. A ukázalo se, že mezi "plechovky" nechce přecházet kvůli ztrátě výkonnosti.

Doma ve Štikovské rokli byl čtvrtý, v Přerově třetí a v Itálii dojel šestý. Přesto ho nikdo a nic nemůže zviklat, aby úspěšnou divizi do 4000 ccm neopouštěl.

"To už bych byl za úplného blbce. Změnu jsem ohlašoval už v lednu a nic. Teď už fabii musím dodělat," pokračoval Fejfar.

Fejfara pohánějí i báječné výsledky soupeře z Hradce Ladislava Brožka, který letos v seriálu mistrovství Evropy obsadil třetí místo. "To víte, že to se mnou cukalo, když jsem viděl jak se mu daří," usmál se.

Co tedy zbývá dodělat?

Proti Brožkovi, který už v garáži pomalu blýská nového focuse se sekvenční převodovkou, a plánuje minimálně zopakovat letošní bronz, je toho o poznání víc.

"Auto je ve stadiu velké rozpracovanosti, ale do zimy musím vše stihnout.
Přes sezonu jsem se novému vozu bohužel nemohl naplno věnovat," poznamenal Fejfar.

Také on si v nové divizi věří.

"Kdybych nechtěl vyhrávat, do nové třídy bych nelezl. Přece nedodělávám fabii, abych potom dojížděl někde na chvostu," pronesl sedmačtyřicetiletý autokrosař.

Fejfara pořádně nadzdvihl jeho poslední závod v "bugině". V Maggioře poničil zavěšení kol a dojel až šestý. "Špatný konec. Ale bude to o to lepší začátek příští sezony," slíbil Fejfar.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze