Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Federer pokračuje bez českého fyzioterapeuta

4 2006
Praha - Po čtyři roky nebyl Rogeru Federerovi žádný Čech tak blízko. Cesty fyzioterapeuta Pavla Kováče a světové jedničky se však rozešly. "Dostal jsem nabídku tady v Česku pracovat na určitém projektu. Časově by to nešlo skloubit. A navíc, pořád jezdit po světě taky nejde," říká uznávaný masér.

Od roku 2002 se staral o Švýcarovo tělo. Protahoval mu svaly, radil, co jíst, dodával klid. Šest měsíců z těch 12 v roce. "Víc než půl roku jste s ním od rána do večera," říká.

I proto si Federer musí Kováčova nástupce vybrat sám. "Jde o to, aby ten člověk své práci rozuměl. A musí si vyhovovat jako lidi."

V čem si sedli oni dva? "Mám pověst klidného člověka, který nevyhledává konflikty. Působí to i na něj. Tenisté říkají, že má obličej hráče pokeru. V podstatě to není pravda, ale on s tím vyhrává spoustu zápasů," líčí Kováč.

Svoje budoucí plány oznámil švýcarské jedničce večer po vítězném březnovém finále v Miami.

"Štěstím sice neskákal, chtěl pokračovat. Já bych normálně taky pokračoval. Ale upřímně, takovou nabídku dostanete jednou za život. Rozloučili jsme se absolutně bez problémů."

 Co jej odlákalo od Federera, však Kováč konkrétně neprozradí. "Regenerace je jen součástí projektu," říká pouze.

Teď si dopřává okamžiky klidu doma. "Umíte si představit, jak si to dokážu vychutnat, když jsem na to léta neměl šanci? Člověk si toho váží čím dál tím víc."

Odpočinek pro něj znamená procházky v přírodě nebo po Praze. "Možná jsem jiný než ostatní, ale strašně miluju naši zemi a tvrdím, že je nejkrásnější na světě. Tam jsou sice určité věci hezké, ale my to tu máme všechno v jednom místě."

Při cestách po tenisových štacích mnoho času na prohlídky neměl. "Jednou za týden máte pro sebe dvě tři hodiny a to je málo," říká Kováč.

Federerovy výsledky však sleduje dál. "Trošičku jsem na něj i koukal a hrál dobře. Spokojenost."

Autoři:


Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
Integrační vývojář - TIBCO

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 90 000 - 110 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze