Reportáž skončila 21. 4. 2019 13:24

Fed Cup: Vondroušová (ČR) vs. Marinová (Kan.)

Třetí dvouhru baráže tenisového Fed Cupu komentuje Michal Koubek.

Vondroušová (ČR) vs. Marinová (Kan.) 6:3, 6:4

Online reportáž z tohoto zápasu končí, děkujeme za pozornost. Vy se už však můžete pomalu začíst do zpravodajství z utkání.

Nejrychlejší cesta k záchraně. Tenistky zvládly baráž Fed Cupu s Kanadou

přečíst článek

Český tým tak v baráži Fed Cupu uhrál třetí bod a má jistotu udržení se ve Světové skupině. Po tomto zápase bude následovat ještě čtyřhra, ve které by se měla představit Lucie Šafářová s Barborou Krejčíkovou.

6:4
Markéta Vondroušová

Je dobojováno! Marinová pokazila vysoký balon na základní čáru, Češka tak za 1 hodinu a 9 minut vítězí ve dvou setech. Ve druhém setu se sice zpočátku trápila, ale nakonec sadu dokázala otočit do vítězného konce.

Markéta
Vondroušová

Poprvé se 19letá Češka představuje v roli týmové jedničky.

Prožila vynikající jaro, na prestižních turnajích v USA došla vždy do čtvrtfinále, v sobotu zdolala Fernandezovou.

Rebecca
Marinová

Nejzkušenější Kanaďanka ve výběru, který do Česka přicestoval.

Ve 28 letech naskakuje kanadská jednička do páté dvouhry ve Fed Cupu, v sobotu podlehla Muchové.

40-A

Vondroušová má mečbol! Češka zkrátila hru, Kanaďanka sice kraťas doběhla, ale následný dlouhý balon už ne.

40-40

Shoda. Kanaďanka šla do rizika, což se jí tentokrát nevyplatilo a míček skončil v těsném autu.

40-30

Vondroušová trefila od základní čáry síť.

30-30

Češka trefila míč rámem rakety a balon se snesl daleko do autu.

15-30

Marinová byla pozdě u balonu a poslala ho do sítě.

15-15

Přímý bod z podání.

0-15

Forehendový aut od kanadské tenistky.

5:4

Vondroušová potvrdila předchozí brejk a odskakuje do vedení 5:4. Kanaďanka trefila balon při poslední výměně do autu. Na udržení v zápase bude podávat Marinová.

40-30

Míč od základní čáry do sítě od české tenistky.

40-15

Vondroušová zkrátila hru, což její soupeřka nečekala a balon nedoběhla.

30-15

Fiftýn pro Kanaďanku.

30-0

Vondroušová výměnu načala dobrým servisem, poté ji ukončila přesným forehendem do volného prostoru.

15-0

Fiftýn pro Češku.

4:4

Vondroušová trpělivě čekala na chybu soupeřky a ta přišla! Češka tak dokázala brejknout svoji soupeřku a srovnává na 4:4. Zárověň půjde podávat.

30-40

Vondroušová má brejkbol! Marinová pokazila čop do sítě.

30-30

Vondroušové se nepodařilo přelobovat svou soupeřku.

15-30

Kanaďance přeskočil míček raketu a minula.

15-15

0-15

Marinová chybovala při vysokém míčku, který trefila do sítě.

3:4

Vondroušová v tomto gamu zlepšila své podání a snižuje na 3:4. Poslední fiftýn uhrála přímo ze servisu. Odskočit opět na dva rozdíl dvou gamů bude mít Kanaďanka při svém podání.

40-30

Marinová vyhodila bekhendem balon mimo dvorec.

30-30

15-30

Vondroušová pokazila kraťas a Kanaďanka neměla problém od sítě výměnu ukončit.

15-15

Páska pomohla Marinové, která rozhodila českou tenistku.

15-0

Těsný aut od Marinové.

2:4
Rebecca Marinová

Marinová trefila vítězný bekhend po lajně a jde do vedení 4:2. Podávat půjde česká tenistka.