Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jeden z nejtěžších zápasů ve Fed Cupu, hlásí ze Španělska kapitán Pála

ŠÉF. Nehrající kapitán Petr Pála sleduje trénink českých tenistek na zápas 1. kola Fed Cupu ve Španělsku. | foto: Pavel Lebeda, Česká sportovní

7 2014
Sevilla (Od našeho zpravodaje) - Českému fedcupovému týmu šéfuje Petr Pála už šest let. Dovedl tenistky do Světové skupiny a dvakrát za sebou slavil titul. Jenže před utkáním 1. kola ve Španělsku trápí Pálův výběr zdraví i špatné podmínky. "Ale musíme se s tím vypořádat," ví český kapitán.

Nejprve se Pálovi omluvila kvůli nemoci Petra Kvitová, v Seville pak v chladném a deštivém počasí nastydla i Lucie Šafářová. V sobotu tak budou chybět obě české jedničky.

Navíc Španělsko pořádá fedcupový duel na nekrytém kurtu, antuka není v dobrém stavu, utkání se může přerušovat...

Začne Záhlavová-Strýcová

Přečtěte si o losu zápasu Španělsko vs. Česko ve Fed Cupu.

Vzhledem k těmto okolnostem - je to pro vás nejtěžší utkání ve Fed Cupu za těch šest let?
Je to jeden z nejtěžších zápasů, ale je to prostě tak. Musíme se s tím vypořádat, občas byl někdo zraněný proti nám, občas i někdo z nás. Teď je to samozřejmě těžší tím, že není Péťa a v sobotu není ani Lucka. Ale máme hodně dobrých holek, myslím, že síly jsou vyrovnané. Může to být velký boj až do posledního zápasu.

Kdy jste se rozhodl, že Lucii Šafářovou v sobotu nenasadíte?
Ve čtvrtek večer jsme si sedli s Luckou a doktorem a rozhodli se, že vzhledem k tomu, jak to vypadalo, je v sobotu moc brzy.

V neděli už "moc brzy" nebude?
Doufám, že by nemuselo být tak brzy. Nechci to říkat dopředu, ale rád ji samozřejmě uvidím v dobrém stavu.

Šafářová nemusí mít po nemoci tolik sil na dva nedělní zápasy. Nebo nastoupí jenom do čtyřhry?
V neděli je možné všechno. Uvidíme, půjde si v pátek zahrát. Něco jiného je přání kapitána, něco jiného realita. Uvidíme, jak to bude vypadat během dneška a zítřka.

Fotogalerie

Týmovou dvojkou bude Barbora Záhlavová-Strýcová. Proč jste se tak rozhodl?
Bára tady dobře trénovala, výborně se hýbala na tom blbým kurtu. S Carlou Saurézovou hrála několik utkání a myslím, že proti ní může uspět vzhledem k podmínkám, jaké budou. Pro Carlu to bude boj, Bára jí musí ten tenis trošku otrávit, nechat tam všechno. Samozřejmě Carla je jasným favoritem utkání, ale ona musí, Bára může.

Pro Záhlavovou-Strýcovou může být výhoda, že umí dlouhé zápasy, že?
Přesně. Když tam budou tři hodiny, já budu jenom rád. Bára na to kondici rozhodně má, čím bude zápas delší, tím to pro nás může být lepší.

Co Klára Zakopalová? Zvládne roli týmové jedničky, když osm let ve Fed Cupu nenastoupila?
Byla s náma loni v Itálii, byla i na finále. Člověk vidí, jak hraje. Na turnajích hraje také dobře. Věřím, že ten bod v sobotu udělá. Tréninky mně dodávají sebevědomí a věřím, že i jí.

V pátek dopoledne tady konečně svítilo sluníčko, bylo tepleji. Povzbudilo vás to?
Těšíme se všichni na trénink, že by to mohla být pohoda. Ale co jsem slyšel, tak zítra to může být zase nic moc. Kdyby bylo takhle, tak by to bylo perfektní. No ale obávám se, že nebude.

Takže jste připravení na to, že to bude dlouhý víkend?
Musíme být, řekneme to i holkám. Když jsme trénovali, tak jsme si říkali, že aspoň hrajeme v podmínkách, ve kterých se pravděpodobně hrát bude o víkendu. Mohli jsme se na to připravit, i když bude foukat, pršet a utkání se přeruší. Holt se s tím musíme vypořádat a udělat všechno, jak nejlíp umíme.Najdete na iDNES.czmobilní verze