Reportáž skončila 12. 11. 2016 18:22

Fed Cup: Mladenovicova vs. Plíšková

Dvouhru finálového souboje komentuje Michael Bereň

Kristina Mladenovicová (42-Fr.) vs. Karolína Plíšková (6-ČR) 3:6, 6:4, 14:16 3:6, 6:4, 14:16

Mladenovicová odchází sklesle bez tašky do útrob haly. Francouzké publikum rázem ztichlo. Tohle bude památná dvouhra.

14:16
Karolína Plíšková

Plíšková ovládla tento zdlouhavý a napínavý duel. Mladenovicovou zdolala 16:14 ve třetím setu a Česko má první bod!

0-40

Tři mečboly v řadě! Už je vítězství tak blízko.

Kristina
Mladenovicová

Výborná deblistka letos ve Fed Cupu porazila Italku Erraniovou.

Spolu s krajankou Garciaovou jako pár vládnou světovému žebříčku ve čtyřhře.

Karolína
Plíšková

V loňském fedecupovém finále proti Rusku zařídila v neděli triumf.

Na US Open hrála finále, byla na Turnaji mistryň. Stala se českou jedničkou.

0-30

Kouč Plíškové vstal a tleská. Zase je tady známá situace - dva míčky od vítězství.

0-15

Plíšková je zpátky a první výměna patřila jí.

Když se odehraje ještě šest gamů, tak tento duel počtem her vyrovná nejdelší zápas v elitní skupině Fed Cupu. V roce 1997 vyhrála Nathalie Tauziatová z Francie v Japonsku proti domácí Naoko Sawamatsuové 7:5, 4:6, 17:15.

14:15

Bláznivá sobota pokračuje. Světová šestka se ujala vedení 15:14 a odchází na záchod. Vyprázdnit se jde i kapitán Petr Pála. Francouzský tým zůstává na dvorci.

40-30

Za takového stavu přiletí takový return od Mladenovicové? Hm, nedá se nic dělat.

40-15

Plíšková zaznamenala desáté eso.

15-15

Čopovaný úder Mladenovicová nenasměrovala do kurtu.

0-15

Mladenovicová má k radosti fanoušků fiftýn.

14:14
Kristina Mladenovicová

Po 28 gamech třetího setu je pořád srovnáno. Kniha fedcupových rekordů se zřejmě bude přepisovat.