Reportáž skončila 10. 2. 2019 15:52

Fed Cup: Plíšková vs. Halepová

Úvodní nedělní dvouhru utkání 1. kola Fed Cupu v Ostravě komentuje Michal Koubek.

Karolína Plíšková vs. Simona Halepová 4:6, 7:5, 4:6

Ode mě je to z tohoto zápasu vše. Rumusko se ujímá vedení 2:1. Přibližně za 30 minut začne čtvrtý zápas tohoto fedcupového klání. I ten budete mít příležitost sledovat prostřednictvím naší online reportáže.

4:6
Simona Halepová

Je dobojováno! Za více než 2,5 hodiny se raduje Rumunka Simona Halepová. Při posledním úderu se české hráčce nepovedlo umístit forhend po čáře do vyznačeného území.

40-15

Eso! Rumunka má dva mečboly!

Karolína
Plíšková

Bývalá světová jednička, semifinalistka letošního Australian Open.

26 let, 5. hráčka žebříčku

Simona
Halepová

Ve Fed Cupu reprezentuje ráda, loni ovládla Roland Garros.

27 let, 3. hráčka žebříčku

30-15

Snad poprvé v zápase pomohla páska Rumunce. Míček Plíškové se od ní odrazil ven.

15-15

Halepová si oběhla bekhend a balonem přesně po čáře získala výměnu.

0-15

Plíšková zatlačila na Halepovou. Ta se sice poměrně úspěšně bránila, ale poté na jeden z forhendů přesně na čáru nestačila.

4:5
Karolína Plíšková

Plíškové se povedlo odvrátit mečbol a poté přesnými úderu získala game při svém podání. Na servis jde Simona Halepová, která bude mít příležitost zápas ukončit.

A-40

Plíšková má po odvráceném mečbolu gembol!

40-40

Plíšková trefila smečí svou soupeřku. Ta už míček nedokázala vrátit.

30-40

Halepová přešla k síti, odkud bekhendem zahrála balon přesně do rohu.

30-30

Skvělý, prudký forhend kros od Halepové. Plíšková se jen ohlédla.

30-15

Češka zatlačila Halepovou. Ta jen couvala a nakonec trefila bekhend do autu.

15-15

Česká hráčka poslala svůj balon do sítě.

15-0

Plíšková přešla na síť, kde dobře umístila balon, na nějž už její soupeřka nestačila.

3:5

Halepová nedokázala potvrdit svůj předešlý brejk, když poměrně hladce ztratila svůj servis. Plíšková ještě žije. Příležitost snížit bude mít na svém servisu.

15-40

Dvojchyba!

15-30

Pokus Plíškové o forhend kros skončil těsně za čárou.

0-30

Rumunka chybuje, od základní čáry vyhodila míček mimo dvorec.

0-15

Plíšková trefila balon pod nohy své soupeřky. Ta poté trefila síť.

2:5

Rumunka Simona Halepová jde do velké výhody. Ve třetím setu vede už 5:2, navíc bude mít své podání. Plíšková zkazila poslední výměnu autem.

40-A

Plíškové se nedaří první servis. Do výhody jde její protivnice.

40-40

Rumunka se snažila prohodit svou protivnici, jenže balon se snesl do území určenému pro čtyřhru.

40-A

Halepová si počkala na pomalý servis Plíškové a přesně jej trefila do kurtu.

40-40

Shoda! Fiftýn pro Češku.

30-40

Plíškové se náběh na síť nepovedl, když balon moc přizvedla. Její soupeřka už pak neměla problém trefit bekhendem míček do volného území.

30-30

Srovnáno! Česká tenistka umístila bekhendový balon pouze do sítě.

30-15

Plíšková se moc opřela do úderu a balon poslala za základní čáru.

30-0

Halepová trefila síť.

15-0

Plíšková na síti zahrála dobrý stopbal, na nejž její soupeřka už nemohla dosáhnout.