Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Favority drží po druhém kole v Honolulu za sebou Palmer

Ryan Palmer - Sony Open 2010, druhé kolo. | foto: AP

16 2010
Dvě vyrovnaná kola vynesla do průběžného vedení v Sony Open Ryana Palmera. Třiatřicetiletý Američan se v polovině turnaje zámořské série PGA Tour drží na bilanci devíti ran pod par.

To je o jeden úder méně než tři hráči, dělící se ve Waialae Country Clubu v Honolulu o druhé místo - Australan Robert Allenby a další dva hráči ze Spojených států Chad Campbell a Zach Johnson.

Palmer si sice ani v pátek neodpustil jedno bogey (v prvním kole zahrál dokonce dvě), přesto dokončil kolo s výsledkem 66 ran, o jeden úder horším než v zahajovacím dni.

Zaútočil až v samotném závěru, birdie si připsal na třech ze závěrečných čtyř jamek. "Co k tomu říct? Jsem opravdu nadšený z toho, jak ten rok začíná," byla jeho první věta v klubovně.´

Publikum na Sony Open 2010.

Lídr má na svém kontě jediné vítězství v takovém turnaji. Dosáhl ho na Gin sur Mer Classic v listopadu 2008. Loni v polovině svých startů neprošel cutem do druhé poloviny turnajů, jeho maximem bylo dělené páté místo na Legends Reno-Tahoe Open.

Své současné postavení připisuje Palmer tomu, že se naučil hrát tříparové jamky a hrát na nich birdie. "Trefuju dobře železa a pak ty rány dobře dopatuju. Proto jsem fakt natěšený, jak to bude zítra," nemohl se držitel slavného golfového příjmení dočkat sobotního třetího kola.

Snahu získat 990 tisíc dolarů jako největší podíl z celkové dotace 5,5 milionu mu bude chtít ztížit zejména Allenby, jenž prokazuje trvalou formu po svcýh prosincových vítězstvích v Austrálii a Jižní Africe. Turnaj PGA Tour vyhrál už čtyřikrát, naposledy však v roce 2001 - Pennsylvania Classic.

Osmatřicetiletý zkušený hráč si přitom v pondělí při procházce s manželkou podvrtl pravý kotník. "Zabraňuje mi to hrát můj obvyklý švih. Ale jsem rád, že vůbec mohu přijít na hřiště a odpálit," uvedl Allenby, jemuž se vinou nešťastné příhody na Havaji tolik nedaří drajvy.

Robert Allenby - Sony Open 2010, druhé kolo.

Nejlepší páteční kolo zahrál Chad Campbell - 64 ran, tedy šest pod par. O páté místo se s dalšími dvěma soupeři dělí světová trojka Steve Stricker.

Naopak víkendovou část turnaje si z favorizovaných golfistů nezahrají třeba Američan Lucas Glover a Angličan Luke Donald, ale ani populární John Daly, jenž dostal sponzorskou pozvánku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze