Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fattori zaskočil všechny favority sjezdu

16 2000
V a l d' I s e r e - Ital Alessandro Fattori se při dnešním závodu Světového poháru ve sjezdu postaral ve Val d'Isereve o velké překvapení. Sedmadvacetiletý sjezdař, který se na trať vydal až s číslem 25, zajel čas 1:52,25 minuty a svého úspěšnějšího krajana Kristiana Ghedinu porazil o 32 setin. Vydařený den italské reprezentace dovršil Roland Fischnaller, který ze stupňů vítězů na poslední chvíli sesadil Švýcara Bruna Kernena. Fischnaller odstartoval až jako sedmačtyřicátý a ve chvíli, kdy už v cílovém prostoru všichni oslavovali, se protlačil na bronzovou příčku. Italové se tak mohli poprvé po dvanácti letech radovat z trojnásobného triumfu.

Fattori, který se ve Světovém poháru pohybuje už sedmou sezónu, si ve francouzském zimním středisku připsal první vítězství v kariéře. Až do sobotního závodu, který byl poznamenán proměnlivým počasím, přitom nikdy neskončil lépe než čtvrtý. Ghedina se domníval, že se do výsledků promítl nárazový vítr.

"Vítr nepochybně některým závodníkům pomohl, některým ne. Před začátkem závodu jsem sledoval, jak se vítr zvedá. Těsně před mým startem se však utišil," řekl Ghedina. Naprázdno dnes vyšli Rakušané, kteří v této sezóně poprvé chyběli na stupních vítězů. Nejlépe si z nich vedl Werner Franz, který skončil pátý.

Vedoucímu muži průběžného pořadí Světového poháru Hermannu Maierovi se závod vůbec nevydařil a dojel až šestnáctý. Přesto se však udržel na prvním místě průběžného hodnocení Světového poháru.

Výsledky
Sjezd:
1. Fattori 1:52,25 min., 2. Ghedina -0,32, 3. Fischnaller (všichni It.) -0,41, 4. Kernen (Švýc.) -0,47, 5. Franz (Rak.) - 0,56, 6. Pen (Slovin.) -0,62, 7. Cavegn -0,67, 8. Beltrametti (oba Švýc.) -0,79, 9. Wirth (Rak.) -0,85, 10. Sauder (Kan.) - 0,87, 11.
Cattaneo (It.) -0,97, 12. Cretier (Fr.) -1,04, 13. Trinkl (Rak.) -1,17, 14. Seletto -1,46, 15. Galli (oba It.) - 1,51.

POŘADÍ SP (CELKOVÉ I JEDNOTLIVÝCH DISCIPLÍN) ZDE


 

Alessandro Fattori se raduje po vítězství ve sjezdu Světového poháru v Svatém Mořici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze