Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušky v Zubří, Zlíně a Přerově potěší Jícha a spol.

NEJLEPŠÍ HRÁČ. Nejlepší hráč nedávného mistrovství Evropy v Rakousku a zároveň nejlepší házenkář německé bundesligy Filip Jícha se v polovině dubna představí fanouškům na východní Moravě. | foto: AP

18 2010
Nejlepší hráč nedávného mistrovství Evropy házenkářů Filip Jícha a jeho parťáci se předvedou v polovině dubna v rámci mezinárodního turnaje O pohár České televize, kterého se zúčastní také Rumunsko, Rakousko a Švýcarsko. Národní výběr najde zázemí v Rožnově pod Radhoštěm, zápasy sehraje v Zubří, Zlíně a Přerově.

"Počítáme s tím, že na turnaji bude hrát kompletní tým," naznačil asistent reprezentačního trenéra Jiří Mika.

Prostředí v Rožnově i Zubří reprezentanti dobře znají, naposledy se tady sešli předloni v létě při kvalifikaci o mistrovství světa se Srbskem. Ovšem do Zlína se vracejí po dlouhé přestávce.

"Nabídka nás moc potěšila," uvedl předseda HC Zlín Pavel Sedláček. "Turnaj představuje možnost zviditelnit házenou ve městě, a zároveň bude součástí oslav devadesáti let házené ve Zlíně."

Turnaj házenkářů

O pohár České televize

Kdy? Od 15. do 17. dubna 2010
Kde? V Zubří, Zlíně a Přerově
Kdo? Česko, Rumunsko, Rakousko, Švýcarsko

V domácím kalendáři turnaj vyplní přestávku mezi semifinále a finále extraligového play-off.

Pro český tým představuje první společnou akci po úspěšném šampionátu, na němž obsadil osmé místo a hlavně zaujal výbornými výkony. Zároveň poslouží jako důležitá část přípravy na kvalifikaci o mistrovství světa, v níž znovu čeká Srbsko.

Stejně jako při předchozích akcích v sezoně pozve trenér Martin Lipták širší výběr. Zatímco A tým sehraje turnaj v domácím prostředí, rezerva složená z mladých extraligových házenkářů pojede na turnaj do Maďarska.

"Společně asi trénovat nebudeme, přece jen tady bude hodně hráčů. V přípravě proto využijeme i halu v Rožnově," uvedl Mika.

Na turnaji by mohla zažít návrat do národního týmu spojka Pavel Horák. Kanonýr německého Göppingenu si v září přetrhal přední zkřížený vaz v koleni a na šampionátu proto chyběl.

"Hlava říká, že by ráda jela, ale koleno si ještě není jisté. Zeptejte se tak za měsíc, to budu chytřejší," odpověděl Horák na dotaz, zda se turnaje opravdu zúčastní.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze