Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fanoušci Soluně přitvrdili, finále Ligy mistrů začalo se zpožděním

Finále Ligy mistrů se dohrávalo pod policejním dohledem. | foto: ČTK

5 2009
Kaluže z rozlitého piva na palubovce, kde se měli rozcvičovat volejbalisté, sprinterské závody diváků s pořadateli kolem hrací plochy namísto soubojů nad sítí... Divocí řečtí fanoušci narušili i druhý den finálového turnaje volejbalové Ligy mistrů v pražské O2 Aréně.

Už semifinálový program Ligy mistrů v sobotu narušily řecké výtržnosti. Někteří diváci se protlačili do haly bez vstupenek, aniž by absolvovali bezpečnostní prohlídku, další pak prolomili bránu mezi sektory.

"Ještě neukázali všechno," říkal včera soluňský blokař Andrej Kravárik a jeho slova se navzdory přísnějším opatřením ukázala jako pravdivá. Důslednější kontroly u vchodu, nové ploty před problémovými sektory ani svalnatější bodyguardi nezabránili dalším výtržnostem.

Řeky rozlítilo, když jim pořadatelé začali sundavat vlajky z reklamních panelů. Dva řečtí fanoušci překonali zábrany, a když je pořadatelé dohnali a zadrželi, vystartovalo jim na pomoc několik desítek krajanů. V nastalé mele, do které se zapojili i fanoušci s vlajkami na zakázaných tyčích, popadalo několik novinářských míst a stolů. Na plochu dopadaly kelímky s pivem a nejrůznější odpadky.

Volejbalisté Iraklisu i Trentina na chvíli přerušili rozcvičku a schovali se v šatnách. Do haly byla povolána policejní zásahová jednotka a ve vzduchu bylo i odložení finálového zápasu. Dav se však nakonec nechal zklidnit, a tak mohli policisté zůstat v zákulisí a na plochu naopak napochodovali volejbalisté. Se zpožděním 25 minut nakonec boj o zlaté medaile začal.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze