Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci si zvolí svou sportovní hvězdu

4 2003
Praha - Stejně jako v předchozích šesti letech, i letos mohou sportovní fanoušci v rámci tradiční ankety Sportovec roku vybírat své vlastní oblíbence. Pořadatelé ankety Sportovní hvězda České televize nabídli dvanáct jmen, fanoušci ale mají možnost zvolit i sportovce, jenž na seznamu nefiguruje.

Zatímco pořadí jednotlivců a týmů v odborné anketě Klubu sportovních novinářů určí žurnalisté, veřejnost vybere hvězdu prostřednictvím anketních kupónů v tisku, na internetových stránkách pořádající agentury www.bpa.cz a letos nově také prostřednictvím textových zpráv z mobilních telefonů.

Mezi elitu byli vybráni jednotlivci i týmy dohromady, tudíž například fotbalista Pavel Nedvěd má šanci vyhrát buď jako jednotlivec či jako kapitán reprezentačního týmu.

Z týmů jsou v nabídce basketbalistky ČR, fotbalisté ČR, Nedvěd, kanoisté Martin Doktor a Štěpánka Hilgertová, česká veslařská párová čtyřka a dvojskif Milan Doleček, Ondřej Synek, běžec na lyžích Martin Koukal, biatlonistka Kateřina Holubcová, hokejista Milan Hejduk, plavkyně Ilona Hlaváčková a desetibojař
Roman Šebrle.

Pro diváka, který vyplní anketní lístek s nejoriginálnější odpovědí na soutěžní otázku, je připravena hlavní cena - roční zapůjčení automobilu.

Pro ostatní je připraveno dalších celkem padesát cen. V minulých letech se anketa mezi fanoušky stala oblíbeným vyvrcholením roku - loni své tipy zaslalo téměř 225 tisíc lidí.

Vítěz hlasování fanoušků bude znám 21. prosince v pražském hotelu Hilton v rámci slavnostního večera, jehož vrcholem bude vyhlášení ankety Sportovec roku. Uzávěrka divácké ankety je 30. listopadu. Loni se stal Sportovní hvězdou České televize akrobatický skokan na lyžích Aleš Valenta, který byl i Sportovcem roku.

Přehled dosavadních vítězů
1997 - Martin Doktor (kanoistika)
1998 - hokejisté České republiky
1999 - Tomáš Dvořák (atletika)
2000 - Jan Železný (atletika)
2001 - Jan Železný (atletika)
2002 - Aleš Valenta (akrobatické skoky na lyžích)

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze