Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci mají smůlu, skokané se nebaví

30 2000
O b e r s t d o r f - Nelítostnou kritiku sklidil vpředvečer Turné čtyř můstků od německých novinářů Martin Schmitt i celý tým vedený "generálem" Reinhardem Hessem, jak je šéftrenéru a strůjci mnoha úspěchů od čtvrtka přezdíváno. Pro turné si stanovili jasnou strategii: nulový kontakt s fanoušky, komunikaci s novináři omezit na nezbytné minimum při oficiálních konferencích. Němci se rozhodli extrémnímu tlaku fanoušků a médií z uplynulých let čelit radikálně. Odstěhovali se z centra Oberstdorfu do izolovaného penzionu, prostoru servisních buněk si nechali oplotit vlastní karavan.
"Všichni z toho mají docela legraci. Mezi buňky nikdo jiný nechodí, oplotili se vlastně jen před soupeři," vynesl informaci ze zákulisí jeden z rakouských skokanů.

Veškerý kontakt s fanoušky je vyloučen a komunikace s novináři omezena. "Je s nimi teď horší domluva než se špičkovými fotbalisty," posteskl si novinář zastupující renomovanou agenturu DPA.

Když se na čtvrteční tiskové konferenci němečtí novináři pokusili prosadit námitky proti novému systému, šéftrenér Hess jako v transu opakoval. "Musí tu být disciplína, disciplína, disciplína!" Poněkud v kontrastu s touto strategií reklamní partneři rozvíjejí ještě větší "Schmittmanii" než v uplynulých dvou letech. Fialovobílé suvenýry čokolády Milka s nejrůznějšími vzkazy pro německé skokany jsou všude. V osmnáctitisícovém kotli na stadionu nebyl nikdo, kdo by nevyfasoval fialovou kšiltovku, aby mohl vyjádřit podporu skokanům.

"Loni jsem na turné udělal řadu chyb, snažím se je napravit," prohlásil tajuplně Schmitt. "Mám rád davy svých fanoušků i všechny dívky, které mi píší a posílají vzkazy, ale jsem tady hlavně jako skokan a musím hlavně podávat výkony na můstku." I když ho včera už řada odmítnutých fanoušků označovala slovem primadona, rekordně dlouhým skokem i třetím vítězstvím v řadě si jejich srdce dobyl zpět. Alespoň do té doby, než si jako suvenýr z turné stejně jako v minulých letech budou chtít přivézt fialovou kšiltovku ozdobenou jeho podpisem.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze