Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Famózní jízdu střelkyně Emmons po mateřské zastavily problémy s kyčlí

Střelkyně Kateřina Emmons s manželem Mattem a dcerou Julií po příletu do Česka (15.6.2010) | foto: ČTK

16 2010
Loni na podzim se po mateřské pauze vrátila ke sportovní střelbě. V pěti závodech válela tak, že překvapila i sama sebe, v březnu dokonce ovládla podnik Světového poháru v Sydney. Ale o pár týdnů později ve Fort Benningu už to nevyšlo. Ztráta vítězné formy? Kdepak. Kateřinu Emmons trápí pravá kyčel.

"Nevím, kde to vzniklo, ale nebylo to náhlé. Střádalo se to, střádalo, až se to nastřádalo," řekla šestadvacetiletá Emmons, když se svým americkým manželem Mattem a roční dcerou Julií dorazili ze Spojených států do Česka.

"Tělo mě drželo a nechtělo se uvolnit. Poslední rány to už nevydrželo," vrátila se k nešťastnému závodu v Americe.

Olympijská vítězka z Pekingu si je vědoma, že její problémy souvisejí se změnami v organismu po loňském porodu.

"Jsou to přirozené změny. Jen musím najít způsob, jak se s nimi vypořádat. Je ale pravda, že jsem nečekala, že ten první rok bude tak dobrý. Teď jsem sice trochu zklamaná, že se ten postup malinko zpomaluje, ale musím být realistou."

V zámoří vyhledala pomoc chiropraktika, ten jí nařídil klid. "Doporučil mi, abych se šetřila. Tak se snažím."

V Česku se chystá navštívit fyzioterapeuta, možná osloví i docenta Pavla Koláře, který léčí řadu českých sportovních hvězd. "Ten má zlaté ruce, ale určitě má plno akutnějších případů," usmála se.

Emmonsovi zůstanou v České republice téměř celé léto. V Plzni se chtějí připravovat na vrchol sezony, kterým bude na přelomu července a srpna světový šampionát v Mnichově.

Ještě před tím chce Emmons i přes zdravotní trable startovat na SP v Bělehradě. "Tam chci stoprocentně být. Chci zažít tu atmosféru. I kdybych měla střílet jen pět ran. Sice to nebude tah na vítěznou bránu, ale závodit potřebuju."

V Německu se pak už bude moci kvalifikovat na olympiádu do Londýna. "Ve hře by mělo být snad pět míst. Tak doufám, že to klapne," uzavřela.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze