Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Faltejsek Orphee šetřil, přesto měli v cíli náskok třinácti délek

Orphee des Blins s žokejem Janem Faltejskem. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

26 2014
Nebyl to sice úprk od prvních metrů, jakým se proslavila, ale i tak při svém prvním letošním vystoupení od říjnového vítězství ve Velké pardubické nyní dvanáctiletá hnědka Orphee des Blins všechny ostatní převálcovala. Druhého Budapesta pod taktovkou svého stálého jezdce Jana Faltejska porazila s výrokem "lehce" o plných třináct délek.

"Už před dostihem jsme byli se žokejem dohodnuti, že pojede jen tolik, co bude potřeba," vykládal po Ceně vítězů Velké pardubické, sedmém podniku dne, majitel famózní klisny Jiří Trávníček při předávání cen v malém paddocku.

Start steeplechase cross country na 5 100 metrů se napoprvé nepovedl. Po jeho opakování šla Orphee přes Budapesta rychle do čela, ovšem konkurence si ji hlídala.

Na Irské lavici přišel pro favoritku jediný menší zádrhel, zdálo se, že se Faltejsek v jejím sedle udržel jen tak tak. "Já to měl plně pod kontrolou," tvrdil žokej. "Orphee je na Irské pomalejší, potřebuje svůj čas, než ji překoná. Ale to je jediný takový skok v celém kurzu," dodal.

Duo zvládlo jeho zbytek s bravurou a "shráblo" odměnu 65 tisíc včetně majitelské prémie. O dalších možných závodech v podání Orphee v rámci přípravy na 124. Velkou rozhodne počasí. "Budeme hledat takové podmínky, aby nebylo tvrdo," řekl majitel Trávníček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze