Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opavský florbalista Kučera si dal vlastní gól. Aby nepoškodil soupeře

Florbal, ilustrační fotografie | foto: Ladislav Němec, MAFRA

29 2014
Florbalisté Opavy jsou v první lize poslední. V nedávném souboji se Svitavami, které jsou desáté, mohli pomýšlet na bodový zisk, jenže prohráli 7:9. I kvůli brance, kterou vstřelil opavský Jakub Kučera do vlastní branky.

Kučera ovšem vlastní gól nedal náhodou, jak se občas stane. Byl to promyšlený čin. Chtěl tak totiž napravit předchozí omyl rozhodčích, kteří neuznali regulérní branku Svitavských.

„Stál jsem na střídačce skoro na úrovni brankové čáry a góly jsem viděl zcela jasně,“ uvedl Jakub Kučera pro florbal.cz. „Rozhodčím nejspíš někdo přeběhl před očima nebo stál ve výhledu, těžko říct. Určitě se to může stát. V přerušení za námi jeden z nich přišel a zeptal se nás na to,“ popisoval.

Fair play v MF DNES

Deník MF DNES a Klub fair play při Českém olympijském výboru hledají a zveřejňují příběhy fair play ze soutěží všech výkonnostních úrovní i věkových kategorií. Tipy označené FAIR PLAY můžete posílat na e-mailovou adresu: pavel.grossmann@mfdnes.cz

A opavský tým se rozhodl okamžitě - danou situaci je třeba napravit. „Vyšlo to na mě, protože hraju vzadu. Tak bych to řekl. Rozehrávali jsme v rohu na útočné polovině, já jsem klukům naznačil, ať mi to hodí lobem dozadu a pak bylo potřeba jen překonat vlastního gólmana,“ usmál se Jakub Kučera.

Svitavské tohle gesto fair play překvapilo. „Byla to vzorná ukázka férové hry. Nenechali tomu volný průběh a ukázali, že florbal hrají pro radost a se svým nejlepším svědomím,“ prohlásil hráč Svitav Aleš König.

„Vrtalo mi to hlavou celý zápas. Při každém nejistém rozhodnutí rozhodčích, kterých je v zápase vždy hodně, jsem si říkal, jestli bychom jim neměli to krásné a nevídané gesto oplatit. Jenže ty situace byly vždy nejisté,“ dodal König.

Kučerův vlastní gól nebyl ale jen „jeho“. Na tomhle rytířském gestu se shodl tým. „V přerušení jsme se ještě dohodli, že si ten gól dáme sami. Svitavy ho předtím jednoznačně vstřelily,“ přiznal Jakub Kučera. A že ho dal právě on? „Má takovou povahu, je jeden z nejstarších, nikdo jiný než Kuba to nemohl být,“ podotkl šéf opavského klubu Přemysl Novák.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze