Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fabíková do Zlína nepřijde. Zůstane v Německu nebo posílí Olomouc

Trojná nejlepší hráčka České republiky Lucie Fabíková | foto: L. PeřinaMF DNES

12 2010
Zlínské házenkářky se marně těšily na hvězdnou posilu. Klub lákal trojnásobnou nejlepší hráčku České republiky Lucii Fabíkovou, jenže neuspěl. Zkušená spojka působící v Erfurtu buď zůstane v Německu, nebo se vrátí domů do Olomouce.

"První jednání vypadala nadějně, už jsme jí začali shánět práci. Jenže její přítel nyní získal práci v Olomouci a Lucka nechce dojíždět do Zlína," posteskl si trenér HC Zlín Dušan Poloz. "Ale je možné, že se domů ještě nevrátí a zůstane další rok v Německu, kde dostala atraktivní nabídku," dodal.

Zlín by přesto svou sestavu na pozici spojky rád vyztužil. Proto vede jednání s dalšími potenciálními posilami. "Musí jít o házenkářku, která bude patřit do základní sestavy.

Nemá cenu brát někoho, aby seděl na lavičce," upozornil Poloz. "Nabídka ale není široká a naše možnost nejsou neomezené. Může se proto stát, že nikoho nezískáme," uvědomuje si.

Sestava, která v nedávno skončeném ročníku nepostoupila do play-off, ale ani nepropadla do baráže s vítězem první ligy, se zatím nemění. V kádru zůstávají všechny hráčky.

"To, že nikdo nechce odejít, je potěšující," pochvaluje si Poloz, který zároveň ví, že klíčové hráčky můžou dostat atraktivní nabídku.

"Víme, že třeba Veselí bude potřebovat posílit. Pokud by se ozvalo, záleželo by na konkrétní situaci.
Jestli by to bylo výhodné pro náš klub i pro samotnou hráčku," naznačil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze