Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Extraliga jede, přesto dali šéfové ostravskému kouči Šmejkalovi volno

Zdeněk Šmejkal | foto: CEV

30 2015
Ostravští volejbalisté v osmém kole extraligy vyhráli v Praze nad ČZU 3:2 a posunuli se na osmé místo. Jenže na jejich střídačce chyběl trenér Zdeněk Šmejkal. Tým vedl někdejší ostravský smečař Marek Tomáš, jehož šéfové klubu jmenovali asistentem místo odvolaného Jana Václavíka.

„Trenér čerpá zaslouženou dovolenou,“ uvedl Ivan Cap, který jedná za extraligový celek.

Jak to, že má kouč volno, když je sezona v plném tempu? „To je jednoduché. Jak může trenér v době, kdy má přípravu, nebýt s družstvem a být s reprezentací?“ připomněl Ivan Cap, že se Zdeněk Šmejkal přes léto věnoval především národnímu mužstvu, které rovněž vede. „Prostě tři roky jede a v době, kdy ostatní odpočívali, on jel s nároďákem, takže teď má zaslouženou dovolenou. Byl v jednom zápřahu a je to na něm vidět.“

Nutno dodat, že Zdeněk Šmejkal vedl reprezentaci se svolením správní rady, jejímž členem byl i Ivan Cap.

Odpočinek trenérovi navrhlo vedení klubu. Zdeněk Šmejkal ale odmítá hovořit o dovolené. „Tak bych tomu neříkal. Vedení mě vyzvalo, abych se činnosti družstva nezúčastňoval.“

Oč tedy jde? „Nedomluvili jsme se na podobě realizačního týmu, takže s týmem nebudu, dokud se to nevyřeší,“ uvedl Zdeněk Šmejkal.

Vadí mu, že lidé z vedení s ním vůbec nekonzultovali odvolání jeho asistenta Jana Václavíka a příchod Marka Tomáše.

„Změny v realizačním týmu dál probíráme a během tohoto týdne se k tomu společně vrátíme,“ podotkl Ivan Cap.

Přece jen, neuvažují nynější šéfové o odvolání trenéra? „To je brzo na takovou věc. To se nabízí vždycky, to je nejjednodušší. Nejsou výsledky, tak, trenére, máš zodpovědnost. Ale není to předmětem dne,“ tvrdí Cap.

Jak dlouho tedy bude mít kouč dovolenou? „Tento týden si zavoláme a vše upřesníme,“ odpověděl Ivan Cap.

Někdejší smečař Marek Tomáš, který působil i v zahraničí, se do klubu vrátil v průběhu této sezony. Zatím ale žádné trenérské zkušenosti nemá.

„Ale takové řešení se nabízelo, protože vede naše béčko,“ upozornil Ivan Cap. „Ještě před třemi roky hrál ve Švýcarsku a jeho práce s béčkem vypadala zajímavě, takže jsme zvolili tuto náhradní variantu.“

Kdo povede ostravské volejbalisty v dalším extraligovém utkání, zatím není jasné. V úterý 8. prosince od 17.00 přivítají Zlín.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze