Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prostějovští tenisté na Spartu tasí sestry Plíškovy

Tenistka Karolína Plíšková v semifinále Turnaje mistryň. | foto: Reuters

16 2017
Od zápasů v semifinálové skupině se bude týkat tenisová extraliga smíšených družstev TK Agrofert Prostějov a TK Precheza Přerov. Regionální kluby budou o postup do finále usilovat v prostějovské hale ode dneška do pondělí. Jejich posledním soupeřem bude vítěz kvalifikačního duelu RPM Říčany – LTC Pardubice.

„Pokud v semifinálové skupině odvedeme výkony, které jsou v silách nominovaných hráčů, máme šanci postoupit do zápasu o titul,“ tvrdí nehrající kapitán prostějovských obhájců Jaroslav Navrátil, kterému oproti minulému roku bude v sestavě scházet Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Tomáš Berdych nebo Lukáš Rosol. Všichni se představí v sestavě Sparty.

Soupisky

Prostějov: Jiří Veselý (ATP – 62), Norbert Gomboš (ATP – 133), Jozef Kovalík (ATP – 165), Adam Pavlásek (ATP – 202), Václav Šafránek (ATP – 219), Zdeněk Kolář (ATP – 224), Vít Kopřiva (ATP – 528). Karolína Plíšková (WTA – 4), Lucie Šafářová (WTA – 30), Kristýna Plíšková (WTA – 62), Tereza Smitková (WTA – 239), Barbora Štefková (WTA – 462), Magdaléna Pantůčková (WTA – 632).

Přerov: Denis Istomin (ATP – 63), Marius Copil (ATP – 93), Stefano Travaglia (ATP – 134), Alessandro Giannessi (ATP – 155), Tim Puetz (ATP – 333), David Poljak (ATP – 775), Dominik Kellovský (ATP – 959), Daniel Vrba (ČR – 57), Martin Trefný (ČR – 73), Rudolf Siwy. Barbora Krejčíková (WTA – 126), Karolína Muchová (WTA – 268), Permilla Mendesová (WTA – 840), Renata Voráčová (ČR – 36), Martina Kudelová (ČR – 58).

Právě pražský klub je tak rázem největším favoritem na celkové vítězství. Především Prostějov se sestrami Plíškovými, Lucií Šafářovou nebo Jiřím Veselým chce Spartě cestu za zlatými medailemi co nejvíce znepříjemnit.

„Hlavně ženská část sestavy je vážně silná. Holky můžou reálně získat v každém utkání tři body. Uvidíme, kdo přinese do kabiny zbývající dva, které jsou zapotřebí k vítězství,“ uvažuje šéfka prostějovských tenisových projektů Petra Černošková. „Od loňského roku platí, že na kontě máme celkově čtrnáct titulů, z toho devět v řadě. Chceme se pokusit tato čísla zaokrouhlit. Sparta zase získala zlato naposledy před sedmnácti lety a chce toto čekání ukončit. Myslím, že jednomu z těchto klubů se jeho přání splní,“ předpokládá Černošková.

Přerov půjde do extraligy hned s pěti cizinci v sestavě a přáním zaskočit své protivníky. „V týmových soutěžích se dějí překvapení. Prostějovská skupina může být hodně zajímavá. Domácí nejsou takovým favoritem jako v předchozích letech. Budeme bojovat o každý bod,“ vyjádřil své představy přerovský kapitán Petr Huťka.

Po dlouhých letech se finálový duel odehraje mimo Prostějov. Dějištěm závěrečného utkání budou premiérově Říčany. Uvažovalo se také o hale pražské Sparty. Konečná varianta je ale nejlepší z pohledu zázemí a také kvůli zabezpečení odpovídající kvality televizního přenosu,“ poznamenal Tomáš Ostarek, ředitel celého turnaje.

Všechny týmy mají na soupisce minimálně jednoho cizince. Nejzvučnější posilu angažovaly Říčany, kterým pomůže světová šestnáctka Anastasija Sevastovová z Lotyšska. „Pro některé kluby je těžké postavit konkurenceschopnou sestavu z vlastních zdrojů a pomáhají si tímto způsobem. Není to ale špatná varianta, protože fanoušci uvidí vyrovnané zápasy a to je i pro celou extraligu jedině dobře,“ říká Ostarek.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze