Házenkáři Plzně zkrotili nováčka, teď se těší na pražskou Duklu

ilustrační foto | foto: Petr Eret MAFRA

21 2017
V prvním poločase to drhlo, házenkáři Plzně jej na hřišti nováčka ze Strakonic prohráli 12:13. Ale nakonec utkání devátého kola extraligy zvládli, z jihu Čech si odvezli dva body za vítězství 31:25.

„Z naší hry ve druhé půli jsem měl dobrý pocit. Ukazuje se, že když vydržíme být trpěliví, přinese to ovoce,“ chválil trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň Michal Tonar.

Jeho tým navázal na předchozí výhru nad lídrem tabulky ze Zubří. V tabulce je nyní Plzeň druhá s dvoubodovým odstupem. „Věříme, že se nám povede nastartovat nějakou vítěznou sérii,“ přál si gólman Talentu Filip Herajt.

Ale ve Strakonicích to Plzeňští neměli jednoduché. Vedli sice 9:7, ale domácí skóre otočili, ve 23. minutě domácí Mošovský ze sedmičky upravoval na 12:10. A těsné vedení Jihočeši udrželi až do konce poločasu.

„Zase nám trošku odešla koncovka, zejména při střelbě z bližší vzdálenosti. Bylo tam několik neproměněných šancí ze šestky,“ všiml si kouč Tonar. Po přestávce si ale Talent třemi góly v řadě vzal vedení zpět a už si ho vzít nenechal. Strakonice sice ještě snížily na rozdíl jediného gólu, ale postupně ztrácely a Plzeň si výhru pohlídala.

„Druhý poločas jsme zvládli velmi dobře, i když soupeř zkoušel i vysunutou obranu. Soupeře jsme přehrávali,“ řekl kouč Talentu. V neděli by si přál plnou halu. V repríze loňského finále totiž Plzeň přivítá pražskou Duklu!