Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Extraliga je zpět v Brně. A přijede Karviná

Dušan Jánošík a jeho spoluhráči z KP Brno se radují z postupu do házenkářské extraligy - Dvůr Králové, Brno | foto: Jan Strouhal, MAFRA

10 2010
Pozor. Do Brna se vrací to, co zde tři roky nebylo: házenkářská extraliga. A začíná se skutečným šlágrem. Nováček KP Brno přivítá zítra od 17 hodin obhájce titulu z Karviné.

Co se atraktivity pro fanouška týče, nic lepšího si Královopolané přát nemohli. "Hrají evropské poháry, pravidelně získávají titul. Proto chceme být spokojení hlavně s vlastní hrou a nechceme prohrát velkým rozdílem," říká zkušený trenér Zdeněk Missbach, jenž dovedl Brno do nejvyšší soutěže už před šesti lety.

Nováček si plánoval, že půjde do extraligy silnější. Jenže současná doba nepřála výraznějšímu navýšení rozpočtu, proto vedení muselo slevit ze svých plánů na posílení družstva.

"Představy byly samozřejmě jiné, ale i tak se na to těšíme. Je jasné, že to bude hlavně boj o záchranu, ale věřím, že se nám to povede a podmínky se budou postupně lepšit tak, aby extraliga v Brně zakotvila," přeje si Missbach.

Největší problém řešil na postu brankáře, protože dva zkušení Vejtasa s Oppltem se rozhodli skončit. "Nejvíc jsme hledali hráče na tenhle post. Ani jeden z nových nemá moc zkušeností. Schwarzer, Zapletal i Novotný jsoumladí a budeme se snažit hledat optimální dvojici nebo trojici," plánuje kouč.

Z hráčů odešel pouze Tomáš Havíř, který by se měl ale v lednu vrátit. "Je na studijní stáži v Norsku, tak doufám, že tam nebude chtít zůstat a hrát tam," přeje si Missbach.

Spoléhat tak bude především na tahouny z loňské rekordní sezony, v níž mužstvo v lize a baráži ani jednou neprohrálo. Tedy na Hubáčka, Chýlka nebo Hastíka.

"Podařilo se nám přivést ještěmladé kluky Večeřu a Patáka, z dorostu přišel Jung," jmenuje naděje brněnské házené.

V přípravných zápasech si otestoval, do jaké míry jsou hráči schopni se měřit s extraligovými družstvy. "O záchranu s námi budou hrát Frýdek, Kopřivnice, Přerov a Třeboň. S nimi jsme na turnajích uhráli těsné výsledky."

Extraliga se letos hraje jinak než loni. Po 22 kolech se rozdělí na dvě poloviny a šest týmů hraje opět mezi sebou dvakrát, přičemž se započítávají body ze základní části ze zápasů pouze s těmi týmy, s nimiž se pokračuje v nadstavbě.

Nehraje se play-off, první získá titul, poslední rovnou sestupuje. Brno hraje domácí duely tradičně ve staré hale ve Vodově ulici a vstupné na extraligu je 40 korun.Najdete na iDNES.czmobilní verze